Milano turları

2017 Yılında Milano Turu Yapmanız İçin Geçerli 5 Sebep

Romantik Venedik ve tarihi Roma; İtalya denince herkesin dümenini çevirdiği rotalar olsa da, tatlı bir rekabet içinde oldukları kenti unutmamak gerek; Milano! Ev sahipliği yaptığı moda haftası ve tarihi moda evleri ile öne çıkan Milano yalnızca moda ve trendler ile sınırlı değil elbet; artistik yanı, şirin küçük sokakları, Rönesans dönemini yansıtan mimarileri ve dokusuyla keşfedilecek sınırsız bir kültür sunuyor. Bu yıl haritada Milano’nun üzerini çizmek için hala bir neden arıyorsanız, işte 2017 yılında Milano turu yapmanız için geçerli 5 sebep!

1. Gizemini keşfetmeye doyamayacağınız Duomo di Milano


1387 yılında inşasına başlanan ve 1905 senesinden bu yana ziyaret edilebilmesiyle faal olan, şehrin en görkemli katedrali Duomo di Milano; yaklaşık 3400 heykele ve 135 sivri kuleye ev sahipliği yapıyor. Yıllar boyunca yüzlerce model, heykel, çizim, resim ve sanat eseri olmak üzere büyük bir hazineyi içinde barındıran Duomo Katedrali, gizemli havası ve muhteşem mimarisi ile Milano şehir turu yapmanız için başlı başına bir sebep!

2. Venedik’i andıran kanallar bölgesi Navigli


Kanallar boyunca pazarların kurulduğu, eski esnafların, dükkanların, butiklerin ve retoranların yer aldığı Navigli, Milano gezisi yapanların çoğunlukla gözden kaçırdığı bir bölge; ancak kesinlikle ziyaret edilmesi gerekiyor. Metro, bisiklet ya da tarihi işaret tabelalarıyla dolu Milano tramvayı vasıtasıyla kolayca ulaşım sağlayabileceğiniz Navigli kanalları boyunca yürümek, aklınızda en çok yer eden Milano deneyimlerinden biri olacak.

3. Modanın merkezi Milano’nun alışveriş ruhunu tamamen yansıtan Vittorio Emanuele II


Çok şık kafe ve mağazaların bulunduğu Vittorio Emanuele II, dünyanın en köklü alışveriş merkezlerinden biri olarak bilinmekte ve cam kubbesi, mozaikleri ve ev sahipliği yaptığı heykeller ile öne çıkıyor. Duomo ve Scala meydanları arasında kalan bu galeri, alışveriş tutkunuzu giderirken muhteşem bir estetiğe sahip olan İtalyan mimarisine de göz gezdirmenize olanak tanıyor.

4. Geleneksel ve modern mutfağın birleşim noktası İtalyan yemekleri


Seçkin bir mutfağa sahip olan bu şehrin Corso Como semtinde bulunan Eataly Milano Smeraldo, leziz peynirlerden etlere, muhteşem İtalyan meyvelerinden sebzelerine kadar hem gıda alışverişi yapabileceğiniz, hem de leziz yemekler yiyebileceğiniz modern gurme pazarı olarak dikkat çekiyor. İstanbul’da da şubesi açılan bu gurme pazarının hasına birebir şahit olmak için Milano’ya gitmeye değer diyenlerdenseniz, biz sizi tutmayalım!

5. Kültür ve sanat şehri Milano’da gerçekleşecek 2017 Coldplay konseri


Grammy Ödüllü rock grubu Coldplay, 2016 yılında başladığı A Head Full of Dreams adlı turnesine halen devam etmekte ve Temmuz ayında Milano’da hayranlarıyla buluşacak. Müzik severlerin sabırsızlıkla beklediği bu konseri, Milano’nun eşsiz ambiyansında yaşamak ise ayrı bir deneyim olacak. Buraya tıklayarak Coldplay Milano konseri hakkında çok daha detaylı bilgi alabilir ve Milano yolculuğunuzu bu konserin tarihlerine denk getirerek, bu eşsiz listeyi tamamlayabilirsiniz!