2018 Dünya Kupası

2018 Dünya Kupası Heyecanını Rusya’da Yaşaman İçin 5 Neden

Dünya Kupası 2018, büyüleyici ve dost bir ülke olan, aynı zamanda da ev sahibi seçilen Rusya’nın misafirpeverliğini kanıtlaması için muhteşem bir fırsat desek doğru olur. Peki ya bu muhteşem turnuvanın misafiri olma düşüncesi kulağa nasıl geliyor? Eğer hala Dünya Kupası için Rusya’ya seyahat etmek konusunda acaba diyenlerdensen, işte 2018 Dünya Kupası’nı birebir izlemen için birbirinden geçerli 5 neden!

1. Tam anlamıyla futbol aşığı bir ülke


Rusya’nın futbol sevdası, futbolun ülkede ulusal bir eğlence olarak görüldüğü Sovyet dönemine dayanıyor. Günümüzde ise futbol, Rusya’daki en popüler ve sevilen spor dalı olma halini de koruyor. St. Petersburg ve CSKA Moskova gibi başarılı kulüpleri ile yıllarca Şampiyonlar Ligi’nde temsil edilen Rusya’nın futbol takıntısı, 2018’de yapılacak olan Dünya Kupası’nın yakınlaşması ile daha enerjik bir hal alabilir. 2008 yılında yakalanan o enerji ve muhteşem atmosfer, bu yaz Dünya Kupası nedeniyle Rusya’ya seyahat edecek olan fanatikler sayesinde yeniden hissedilebilir.

2. Sıcacık bir Rusya hayal değil


Herhangi bir klasik Rus edebiyatını okuyanlar, buradaki kış aylarının fazlasıyla uzun, dondurucu ve perişan edici olabileceğini bilir. Ancak neyse ki, Dünya Kupası ne zaman diye merak eden birçok insan, 2018 Dünya Kupası’nın yaz aylarında gerçekleşeceğini duyduğu andan itibaren rahat bir nefes alıyor! 2018 yılının Haziran ve Temmuz aylarında, özellikle Moskova sıcaklıklarının 26 dereceye kadar çıkacağı düşünülüyor.

3. Ev sahibi şehirlerde keşif deneyimi


Pek çok taraftar için, Dünya Kupası deneyimlerinin sahada hayal kırıklığına uğraması son derece mümkün. Sonuçta dünyanın dört bir yanından taraftarlar tek bir çatı altında toplanıyor ve sadece bir takım şampiyonluğa ulaşıyor. Eğer yalnızca Dünya Kupası için seyahat edeceksen, ev sahibi ülkenin deplasmanda iyi vakit geçirmeni sağlayacak birkaç avantajı olsa hiç de fena olmaz, değil mi? Neyse ki Rusya’nın ziyaretçilerine sunacağı sayısız turistik mekan ve eğlence olanağı bulunuyor. 2018 Dünya Kupası hangi şehirlerde gerçekleşiyorsa, o şehirlerde birçok popüler durak keşfedilmeyi bekliyor. Bir karşılaşmayı izledikten sonra St. Petersburg'daki Hermitage Müzesi’ni, Moskova'daki Gorky Parkı’nı, Kazan'daki Kremlin Sarayı’nı, Rostov'daki Azov Kalesi’ni veya Sochi'deki bir plajı ziyaret edebilirsin. Takımın kazansa da kaybetse de, Rusya’da mutlaka harika zaman geçirebilirsin!

4. Şov başlasın!


Tıpkı Sochi Olimpiyatları’nda da olduğu gibi, Rusya’nın, en prestijli turnuvalardan biri olan Dünya Kupası’nı tüm dünyayı etkilemek için değerlendireceği tahmin ediliyor. Putin’in turnuvayı en yüksek standartlarda gerçekleştireceğine dair verdiği sözün ardından, organizasyonun 638 milyar ruble’ye (yaklaşık 10.8 milyar dolar) mal olması bekleniyor. Eğer atmosferi ile büyüleyen stadyumlar, Rusya’nın gözde şehirleri ve çok daha fazlası 2018 FIFA Dünya Kupası uğruna ülkeye gitmek için seni hala etkilemediyse, bilmelisin ki, en azından bu turnuva harika bir “gösteri” olacak!

5. Ulaşılabilir 2018 Dünya Kupası biletleri ve turları


Böylesine güçlü bir organizasyonun en önemli süreçlerinde yer almak istiyor ama meşakkatli olduğunu düşünüyorsan, her yönüyle avantaj sağlayan ve tüm detayları düşünülmüş olan Rusya Dünya Kupası turları ile zahmetsiz bir spor deneyimi yaşayabileceğini söylemiş miydik? Yıllara dayanan bir deneyim ile spor tutkunlarını yurt dışındaki en önemli turnuvalara götüren Red Arena Tur, Dünya Kupası biletleri dahil 2018 FIFA Dünya Kupası Rusya turu sayesinde soluk kesen müsabakalara tanık olmanı sağlıyor. Dünya Kupası son 16 turundan çeyrek finale, yarı finalden Dünya Kupası finaline kadar organizasyonun en önemli süreçleri için yalnızca bilet de sunan Red Arena Tur'dan kredi kartına taksit ve kapıya teslim avantajıyla 2018 Dünya Kupası biletleri satın alabilir, tribünlerdeki yerini şimdiden ayırtabilirsin. Nerede, nasıl ve ne zaman diyorsan, tur programı ya da 2018 Dünya Kupası bilet fiyatları hakkında daha detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsin.

Takımını takip et, 2018 şampiyonuna şahit ol!