2018 Dünya Kupası

2018 Dünya Kupası İçin Geri Sayım Başladı

Millileri bir araya getiren ve harika müsabakalara sahne olan Dünya Kupası 2018 sezonuna hazırlanıyor. Bugüne kadar; Brezilya, Almanya ve İtalya başta olmak üzere, sekiz farklı takımın şampiyonluğa ulaştığı Dünya Kupası, Türkiye’nin üçüncülüğüne şahitlik yapmasıyla da biliniyor. Tüm dünyanın dört gözle beklediği 2018 World Cup hakkında merak ettiklerinize, bu yazımızdan ulaşabilirsiniz!

Dünya Kupası 2018 Hakkında

FIFA üye birliklerinin milli takımları tarafından yönetilecek olan 2018 FIFA Dünya Kupası, dört yıllık uluslararası bir futbol turnuvası olan 21. FIFA Dünya Kupası olacak. Bu, 2006'dan bu yana Avrupa'da yapılan ilk Dünya Kupası olmasının yanı sıra, İzlanda ve Panama ülkelerinden de ilk defa temsilciler ağırlayacak.

Final turnuvası, nitelikli yarışmalar yoluyla belirlenen 31 ekibi ve otomatik kalifiye olan 32 ulusal takımı içerecek. 11 ilde ve 12 mekanda, toplam 64 maç oynanacak. Dünya Kupası finali ise, 15 Temmuz'da Luzhniki Stadyumunda, Moskova'da yapılacak. Dünya Kupası’nın galipleri 2021 FIFA Konfederasyon Kupası'na girmeye hak kazanacak.

Dünya Kupası 2018 Nerede?

Tüm dünyanın sabırsızlıkla beklediği Dünya Kupası 2018 nerede ve hangi tarihlerde gerçekleşecek gibi sorular futbol tutkunlarının en çok merak ettiği detaylar arasında bulunuyor. Bu muhteşem futbol festivali için, 2 Aralık 2010 tarihinde barındırma haklarına layık görülen Rusya, 14 Haziran – 15 Temmuz 2018 tarihleri arasında ev sahipliği yapacak.

Dünya Kupası Finalleri, Açılış ve Kapanış Törenleri

Finaller, Moskova'da bulunan ve 78.000’den fazla insan kapasitesine sahip olan Luzhniki Stadyumu’nda gerçekleşecek. Ayrıca, sırasıyla 13 Haziran ve 15 Temmuz 2018 tarihleri ​​arasında Dünya Kupası 2018 Rusya açılış ve kapanış törenleri düzenlenecek.

Neden Dünya Kupası İçin Rusya'ya Gitmeli?

Rusya, Soğuk Savaş dönemi medyasının inandırabileceği o soğuk ve karanlık ülke değil. Yaz aylarında günde 20 saate kadar güneşini kaybetmeyen birçok şehrin bulunduğu Rusya’da, köklü ve çalkantılı tarihin izleri her adımda kendini hissettiriyor. Bu ülkedeki mimariler, anıtlar, sokak isimleri ve hatta halka açık yerler dahi, yüzyıllarca süren stil ve ideolojileri kapsıyor. Eski katedrallerden Lenin ikonografisine, modern gökdelenlere kadar, Rus şehir manzaraları, batı dünyasında kolaylıkla ayırt edilebiliyor.

Kendine has kültürleri, dilleri ve lezzetleri ile dikkat çeken birçok bölgeye ev sahipliği yapan Rusya’yı, Dünya Kupası heyecanı ile birleştirerek futbol deneyiminden çok daha fazlasını deneyimleyebilirsiniz. Üstelik bunun için tek yapmanız gereken, Red Arena Tur’u takip etmek! 2018 FIFA Dünya Kupası biletleri dahil 2018 Dünya Kupası turları arasından dilediğinize katılarak organizasyonun her adımını takip edebilir, dilerseniz yalnızca biletlerini satın alabilirsiniz.