Andrea Bocelli konser turu

Andrea Bocelli: Onu Sevmeniz ve Birebir Dinlemeniz İçin 5 Neden

Andrea Bocelli, çarpıcı sesi ve denizleri aşan tarzıyla sağlam bir kariyer inşa etti. Bacelli, operadan pop klasiklerine kadar seslendirdiği parçalarla, dünyanın her noktasındaki hayranlarına daima ulaşmayı bilen bir sanatçı oldu. Eğer Andrea Bocelli’yi hala favori sanatçılar listenize eklemediyseniz, işte onu sevmeniz ve capcanlı dinlemeniz için birbirinden geçerli 5 neden!

1. Kusursuz bir ses

Sesi ve Andrea Bocelli şarkıları, şüphesiz ki hayranların Andrea Bocelli'yi sevmelerinin bir numaralı nedeni. Andrea Bocelli, klasik opera ya da İtalyan aşk şarkılarından bir arya söylerken, sıra dışı bir sese şahit olmanızı sağlıyor. Bazı eleştirmenler, tekniğinin her zaman mükemmel olmadığını düşündükleri halde, her notanın ardındaki ton ve duygunun daima isabetli olduğu konusunda hemfikirler. İtalyan tenor sesi ile müziğe ve izleyiciye bağlanıyor; bu da neden dünya çapında bir hayran kitlesine ulaştığını kanıtlıyor doğrusu!

2. Sanat dünyasında iz bırakan düetler

Bugüne kadar yapmış olduğu düetler, Andrea Bocelli'yi sevmenin başka bir sebebi desek, yeridir. Cömert ruhu ile kendisi gibi inanılmaz bir sese sahip olan sanatçılarla aynı sahneyi paylaşan Andrea Bocelli, dünyanın dört bir yanındaki hayranına adeta ziyafet veriyor. Kariyerinin başlangıcında Luciano Pavarotti ile sahneyi paylaşan ve "Miserere" şarkısı için efsanevi tenorla kendi sahnesini kuran Bocelli, Sarah Brightman ile seslendirdiği "Time to Say Goodbye" şarkısı ile unutulmaz bir parçaya imza atmasıyla da akıllarda yer ediyor. Celine Dion'la birlikte "The Prayer" şarkısını seslendirerek Altın Küre'yi kazanan sanatçının, bir Oscar'a aday gösterilmiş olması da ses getiren başarıları arasında bulunuyor.

3. Mütevazı ve hümanist karakteri

Hayırseverliği ile gönüllerde taht kuran Andrea Bocelli'yi sevmemek mümkün mü? Kariyeri meteor yükselişinde başlasa da, o, kazandıklarını geri vermek için her zaman vakit ayırdı. Onun yıllar boyu sürdürdüğü hayır çabaları ve fayda konserleri, kanser araştırmaları ve felaketlerden kurtulma gibi çeşitli sarsıcı olaylara yardımcı oldu. 2011 yılında kurulan Andrea Bocelli Vakfı, tıbbi araştırmalara fon sağlamak ve yoksullukla mücadele etmek için hala faaliyet gösteriyor.

4. Gelenekselleşmiş Bocelli konserleri

Teatro del Silenzio, Andrea Bocelli'nin memleketinde kuruldu ve yılda bir kez Andrea Bocelli'nin ve konuk sanatçıların yer aldığı bir konser mekanı olarak hizmet ediyor. Bir gelenek haline gelen Andrea Bocelli konser dinletisi, her Temmuz'da İtalya’nın Lajatico kasabasında gerçekleşiyor. Bocelli'nin evine olan sadakatini gösteren bu muhteşem gelenek, hayranlarının yetenekli tenoru sevmelerinin bir başka nedeni. Üstelik geleneksel Bocelli konserleri, her yıl farklı bir tema ve dekorasyon ile hazırlanmasıyla, adeta sanatçıyı dinlemek için gelenlere görsel bir şölen de yaşatıyor.

5. Bir adım uzağınızda olması

Her yıl, doğup büyüdüğü Lajatico kasabasında, hem göze hem kulağa unutulmaz bir şölen yaşatan Andrea Bocelli, tüm hayranlarına bu muhteşem ambiyansı yaşatmaya devam ediyor. Altı yıldır, sanatçının hayranlarını konserlerine ulaştıran Red Arena Tur, lüks Andrea Bocelli konser turu sayesinde siz ve İtalyan tenor arasında aracı görevini üstleniyor. Bu yılın görsel şovlarına ve kulağınızın pasının silinmesine hazırsanız, konser turu detayları hakkında buradan bilgi alabilir ve yerinizi bir tıkla ayırtabilirsiniz!