Andrea Bocelli hakkında

Andrea Bocelli Hakkında Az Bilinen 5 Değerli Bilgi

Andrea Bocelli, sanatla iç içe bir ülke olan İtalya’nın dünyaya kazandırdığı bir sanatçı ve talihsizliğini şansa çevirdiği hikayesiyle dikkat çekiyor. 12 yaşında görme yetisini kaybetmesine neden olan kazaya rağmen kendini yetiştirebilen Bocelli, bugün dünyanın en iyi üçüncü tenoru olarak kabul ediliyor. Sesiyle insanların yaşamına dokunan bu müthiş sanatçının az bilinen yönleri ise onun hayatına dair ince fikirler sunuyor. İşte onlardan birkaçı…

1. Birden fazla mesleğe sahip oluşu


Doğduğu 1958 yılından bu yana kendini daima geliştiren Andrea Bocelli, her ne kadar eşsiz bir tenor olmasıyla dünyaya sesini duyursa da, hem söz yazarı hem besteci, hem de hukukçu unvanını taşıyor.  Küçük yaşta geçirdiği kaza sonrasında görme yetisini kaybetse de, hayata olan bakış açısını asla kaybetmeyen İtalyan tenor, bugün dahi ses getiren performanslara imza atıyor.

2. Dev yeteneğinin ardında rutin bir endişe saklaması


İtalya’nın küçük bir kasabasından tüm dünyaya açılarak kulakların adeta pasını silen Andrea Bocelli, yalnızca sesiyle değil; ihtişamlı sahneleriyle de meşhur ve dünyanın dört bir yanından insan Bocelli etkisini birebir yaşayabilmek için Lajatico’ya doğru yola koyuluyor. Ancak ünlü tenor sahnede geçirdiği 20 küsur seneye rağmen, içinden atamadığı bir sahne korkusu olduğunu dile getiriyor. 

3. Kendi topraklarında yetiştirdiği üzümler ile Bocelli şaraplarını yaratması


Üzüm bağları ve şarapları ile ünlü Toskana Bölgesi’nde her aile gibi Bocelli ailesi de bugüne kadar şarapçılık ile geçimini sağlamış ve Andrea Bocelli, aile çiftliklerinde yetiştirdikleri üzümlerden üretilen “Bocelli Family” etiketli şarapları ile Toskana’da ve dünyada sesini duyuruyor. Gurmeler tarafından onaylanan bu eşsiz şaraplar bile, Andrea Bocelli’nin başarıları hakkında adeta tüyo veriyor.

4. Her yıl doğup büyüdüğü köyde konser vermesi


İtalya’nın küçük bir kasabası olan Lajatico’da dünyaya gelen ünlü tenor, 10 yıldan fazla bir süredir kendi doğduğu topraklarda unutulmaz konserlere imza atıyor. Her yıl bir defa gerçekleşen Andrea Bocelli konseri, Pavarotti’nin tabiriyle “en iyi sesin sahibi”ni dinlemeye gelenleri bir araya topluyor. Hem İtalyan tenor, hem de hayranları için iple çekilen bu özel gün için tüm yıl hazırlanan Bocelli, aynı zamanda hayal gücüyle tasarladığı sahne dekorasyonu ve görsel şovlarla unutulmaz dakikalara imza atıyor.

5. Portofino konseriyle iz bırakmış olması


Konserlerinde görkemin ve canlılığın eksik olmadığı Andrea Bocelli, şüphesiz ki kulağa olduğu kadar göze de hitap etmekte iddialı bir sanatçı ve Andrea Bocelli Portofino konseri bunun en belirgin örneği olarak karşımıza çıkıyor. İçlerinde ünlü keman virtuözü Caroline Campbell’ın da bulunduğu 40 kişilik orkestrasının yanı sıra, Helene Fischer’ın da vokalistliğini yaptığı Portofino konseri, 2013 yılında beyaz perdeye taşınmasıyla hatırlanıyor. My Way, Something Stupid ve Besame Mucho gibi aşk şarkılarının seslendirildiği bu konser, Bocelli’nin unutulmazları arasında yer alıyor.

Dünyanın gıpta ettiği başarılı sanatçının Toskana’da hayranlarıyla buluştuğu Lajatico konserine katılarak siz de dünyanın en eşsiz sesine kulak verebilir, unutulmaz bir dinletiye ve görsel şova tanık olabilirsiniz. Yazın en ılık günlerinde gerçekleşecek olan bu muhteşem konserde yer almak için, sizler için tasarladığımız Andrea Bocelli konser turuna göz atın ve yerinizi hemen ayırtın.