Anneler Günü hediye fikirleri

Anneler Günü Hediyesi İçin Alternatif 5 Sıra Dışı Fikir

Anneniz, Anneler Günü'nde büyük bir çaba istemediği konusunda her sene ısrar eder, ancak bilirsiniz; spa'da geçirilecek bir gün, rahatlatıcı bir alışveriş ya da mükemmel bir brunch içeren bir Anneler Günü hediyesi bile onu mutlu etmek için birebirdir. Fakat bu yıl radikal bir kararla biraz daha etkileyici bir şeyler armağan etmeye ne dersiniz? İşte annenizi bu özel günde, özel bir şeyle mutlu etmenin eğlenceli yollarından yalnızca birkaçı.

1. İspanya sınırlarında Brunch keyfine kim hayır diyebilir?
Evet, yalnızca bir sokak ötedeki kafe veya restoranda verilen alışılagelmiş brunch saatlerinden bahsetmiyoruz. Gastronomik lezzetleri ve uzun süren yemek saatleri ile tam bir keyif ülkesi olan İspanya’nın, özellikle Bask Bölgesi’nde ailece brunch keyfi yapabileceğiniz birçok yer bulunuyor. Ría de Bilbao nehrine karşı muhteşem bir menü sunan La Ribera ya da tazeliği ve yerel lezzet anlayışını esas alarak muhteşem bir brunch menüsü ile sizi karşılayan Panko, evin annesi için unutulmaz anlar sunabilir. 

2. Alışveriş turunun mutlu edemeyeceği kadın yoktur
Kadınların “istemem yan cebime koy”larından biri de şüphesiz ki alışveriş; ne satın alacakları önemli olmaksızın alışveriş yaparak kendilerini tedavi edebilecekleri gerçeği her zaman için işinizi kolaylaştırıyor. Eğer her zamankinden farklı bir fikir arıyorsanız, onlara kendi hediyelerini kendilerinin alacağı bir Milano alışveriş turu armağan ederek ömürlük dualarını almanız mümkün! Il Salvagente, Foxtown Factory Store ve Serravalle Designer Outlet gibi dünyaca ünlü markaların ürünlerini indirimli fiyatlarla sunan yüzlerce mağazanın bulunduğu Milano, bu anneler gününde annenizi ya da eşinizi ağırlamaktan mutluluk duyacak.

3. Aşçılık sınıfında her zamankinden farklı bir yemek pişirme deneyimi
Annenizin pişirme becerilerini miras almadıysanız, onunla birlikte eğlenceli bir şekilde öğrenmek için hala zamanınız var. Gastronominin merkezi olarak nitelendirilen Toskana Bölgesi’nde ya da Bask Ülkesi’nde, “cooking class” denilen 2-3 saatlik aşçılık sınıflarında bölgenin geleneksel yemeklerini ünlü şeflerin yönlendirmesiyle öğrenmek, aileniz için lezzetli bir deneyim olurken; annenizin de unutulmaz Anneler Günü etkinlikleri arasında yer alacak. Eğer ileri bir tarihe hediye garantilemek isterseniz, Toskana tadım turu size aşçılık deneyiminden çok daha fazlasını sunabilir.

4. Muhteşem bir ambiyansta ona en iyi müziği armağan edin
Ailenizin en hoşgörülü üyesi, yılın yorgunluğunu kusursuz bir müzik ziyafetiyle atmayı hak ediyor olmalı, ne dersiniz? Onun başının etini yeterince yediniz, şimdi biraz da rahatlama zamanı! Her yıl, doğduğu Lajatico köyünde klasikleri seslendiren usta tenor Andrea Bocelli ile annenizin ya da eşinizin masal diyarında hissetmesine izin verin. Geç kutlama yoktur, mükemmel bir hediye vardır; dolayısıyla konser biletlerinin yanı sıra, Lajatico kasabasının büyüleyici Orta çağ ruhuna da birkaç gün sahip olacağınız Andrea Bocelli konser turu, bugüne kadarki en yaratıcı Anneler Günü hediye fikirlerinizden biri olacak.

5. Her zamankinden farklı bir deniz tatili ile aklını alın
Anneniz için mi, yoksa eşiniz için mi buradasınız? Aslında vereceğiniz cevap, Amalfi Kıyıları’na doğru giden uçakta yalnızca iki koltuk ayırtmanız gerektiği gerçeğini değiştirmeyecek. Hafif Yunan esintileri taşıyan Güney İtalya sahilleri, özellikle çiftleri ağırlamaya yetecek kadar yoğun bir romantizm içeriyor. Eğer eşinize dünyanın en iyilerini hak eden bir anne olduğunu hissettirmek istiyorsanız ya da anne ve babanıza romantik bir Anneler Günü tatili hediye etmeye hazırsanız, Amalfi Kıyıları turundan daha iyi bir seçenek aramamanızı öneriyoruz! Peki ya siz mi? Üzülmeyin, hemen burada sizin için de yüzlerce tatil seçeneği duruyor.