Yaz tatili

Avrupa'da Yaz Tatili İçin Uygun En İyi 5 Plaj

Yazın en sıcak, en hareketli, en güzel günleri yaklaşırken birçok insan nerede tatil yapacağı hakkında bir hayli kafa yoruyor. Peki siz, bu yaz için tatil planınızı yaptınız mı? Kim bilir, belki sezonu İspanya'nın en güzel plajında açabilir ya da deniz tatili için Güney İtalya'nın pitoresk kasabalarına doğru hoş bir yolculuğa yelken açabilirsiniz! Gelin, Avrupa'nın en güzel plajlarına bir göz atın ve yaz tatili planlarınıza renk katın!

Ses Illetes Plajı / İspanya


Kültürel ve sanatsal dokusu kadar plajlarıyla da dikkat çeken İspanya'da, sakin bir yaz tatili yapmak isteyenler için Formentera Adası oldukça uygun bir durak. Kalabalıktan uzak, rahat ve dingin bir tatil için biçilmiş bir kaftan olmasının yanı sıra, turkuaz bir denize ve yumuşacık bir kuma sahip olan Ses Illetes Plajı ile bu ada adeta insanı dinlenmeye davet ediyor. 

Amalfi Kıyıları / İtalya


Dağların denize uzandığı şirin kasabaların bir araya gelmesiyle oluşan Amalfi Kıyıları, manzarası, plajları ve deli dolu hayatı ile Güney İtalya'nın cenneti olarak biliniyor. Limon kokuları burnunuza çalarken Sorrento sahilinde güneşlenebilir, Amalfi'nin turkuaz denizinde serinleyebilir ve Positano'da güneşi batırabilirsiniz. 

Paloma Sahili / Fransa


Duru denizi ve plajıyla lüksü sevenlerin ortak tatil bölgesi olan Paloma Sahili, Nice'in  Saint-Jean-Cap-Ferrat bölgesinde yer alıyor. Hafızalara kazınan bir manzaranın kalbinde yer alan bu sahilde hareketli bir yaz tatili yapabilir, aynı zamanda birçok ünlü isim ve sanatçılar ile aynı plajda güneşlenmenin keyfine varabilirsiniz!

Seychelles Plajı / Yunanistan


Kadehlerin tokuştuğu, deniz mahsüllerinin tabakları şenlendirdiği ve keyfin daima sürdüğü İkaria  Adası, deniz tatili yapmak isteyenlere masal gibi bir deneyim sunuyor. Masmavi suyun yarattığı dalgalara kendinizi bırakabilir, tertemiz havayı içinize çekebilir ve adanın geri kalan kısmını gezerek Yunan kültürü hakkında keşifler yapabilirsiniz.

Bidderosa Plajı / İtalya


İtalya'nın huzur dolu kasabalarından biri olan Orosei, Bidderosa Plajı ile yaz tatili yapmak isteyenlere beklentinin üzerinde bir deneyim sunuyor. Bembeyaz kuma turkuaz denizin karıştığı, muhteşem bir manzaraya sakinliğin eşlik ettiği Bidderosa plajında aileniz ve sevdiklerinizle yaz tatili yapabilirsiniz.

Türkiye'de turist akınına uğrayan tatil beldelerinden uzaklaşıp, sakin ya da hareketli bir bölgede, her zamankinden farklı bir tatil yapmaya ne dersiniz? Avrupa'nın en güzel plajlarında unutulmaz bir tatil yapmak için, seyahat uzmanınız Red Arena Tur'un yurtdışı turlarına göz atabilir ve kendinize sıra dışı bir rota seçebilirsiniz!