İtalya turu

Büyük İtalya Turuna Katılın, Görülmedik Yer Bırakmayın!

İtalya, Rönesans’ın doğduğu, sanatın yön bulduğu o eşsiz ülke; bugün sahip olduğu geçmişiyle dünyanın dört bir yanına kendini tanıtıyor. Neredeyse 200 bin yıl öncesine dayanan tarihi ve Etrüsklerden Roma İmparatorluğu’na kadar birçok uygarlığa ev sahipliği yapan toprakları ile görülmeyi hak eden bu nostaljik ülkede, uzun soluklu bir seyahat sizleri bekliyor. Birbirinden özel ve kendine has özellikleri ile öne çıkan beş farklı şehre ayak basacağınız Büyük İtalya turu boyunca, çok daha fazla destinasyonu ziyaret etme şansı bulacak ve dümeni dilediğiniz yöne çevirebileceksiniz!


Hem mimarilerinde kullanılan tuğlalar nedeniyle, hem de siyasal nedenlerle Kızıl Şehir olarak bilinen Bologna, bu turda sizi karşılayan kent olacak. Ardından yeniden doğuşun başladığı yer olarak bilinen; Arno Nehri kıyısındaki Floransa kucaklayacak sizi ve Duomo Katedrali’nden Signoria Sarayı’na, Ponte Vecchio Köprüsü’nden Uffizi Galerisi’ne kadar İtalya gezilecek yerler listesinin başını çeken tüm durakları görebileceksiniz. Dilerseniz Pisa, Lucca ve bir gastronomi merkezi olan San Gimignano gibi Toskana Bölgesi’nin en güzel şehirlerine de uğrayacak ve gerek Orta çağ, gerek Rönesans mimarilerine şahit olabileceksiniz.


Hem kültür, sanat ve müzik, hem de tarihi ve gastronomik açıdan zengin bir miras sunan Cenova, modanın başkenti Milano ve kanalların üzerinde kurulu bir romantizm şehri olan Venedik, İtalya turu sırasında sizin için kapılarını aralayan diğer şehirler olacak. Aynı zamanda İtalyan Rivierası ve  İtalya’nın en güzel liman şehirlerinden Portofino’yu; ardından Nice, Monaco ve Montecarlo kentlerini dilerseniz ziyaret edebilecek ve İtalya’nın farklı kültürleriyle tanışacaksınız. Sekiz gün süreli bu yolculuk, bahar ve yaz aylarını kapsayan Nisan ve Eylül ayları boyunca devam edecek. Siz de kendi takviminize uygun tarihleri seçerek bizimle birlikte bu uçsuz bucaksız İtalya turlarına katılabilirsiniz. Bologna, Floransa, Cenova, Milano ve Venedik şehirlerinin yanı sıra, daha birçok destinasyonu kapsayan tur hakkında buraya tıklayarak detaylı bilgi edinebilir ve rezervasyonunuzu yaptırabilirsiniz.