Çocukla tatil

Çocukla Yurt Dışı Tatiline Gitmek

Çocuk sahibi olan ve gezmeyi seven aileler çocukla tatil yapma fikri konusunda genellikle endişeye kapılmakta ve birçok insan çocukla birlikte tatile gitmeyi düşünen aileleri negatif yönlendirebiliyor. Bu konuda “devir değişti” demek doğru mu olur, yanlış mı bilemiyoruz; ancak bir gerçek var, o da bu tarz kalıp düşüncelerin sindire sindire yıkıldığı. Her geçen gün çocuklarıyla seyahat eden ailelerin sosyal medyada deneyimlerini okuyor, bizzat bu konuda blog açan gezgin anne ve babaların tavsiyelerini dinliyoruz. Yani anlayacağınız eskiden bir tabu olarak görülen çocukla yurt dışı tatiline gitme düşüncesi, günümüzde bir trend haline geldi bile…

Korkmayın, bırakın çocuğunuz dünyaya gelir gelmez, dünyayı keşfetsin.Okuyan mı bilir, gezen mi diye sorarlar hep; peki ya henüz okumadan gezme fikri kulağa nasıl geliyor? Çocuğunuz okul öncesi eğitim almadan bambaşka coğrafyalar gezse, başka kültürler görse, yepyeni diller duysa mükemmel olmaz mıydı? Henüz bebeklikten 6 yaşına kadar her çocuk adeta bir kamera gibi tüm duyduklarını, gördüklerini ve öğrendiklerini kaydetme yeteneğine sahip ve aynı zamanda öğrendiklerini de taklit etme eğilimi gösteriyor. Henüz küçükken yurt dışı seyahat deneyimi edinmiş bir çocuk yetiştirerek, öğrenme becerileri ve gelişen yetenekleri karşısında hayrete düşebilir, ayrıca geleceğin gezginini büyütmenin tadını çıkarabilirsiniz, bizden söylemesi. 

Yurt dışı turlarına katılarak çocukla seyahat fikrine alışabilirsiniz.Çocukların yurt dışı tatili için engel olmadığının altını çizmek ve aileleri seyahate teşvik etmek amacıyla onlarca farklı konseptte tur düzenleniyor. Tabii yine de çocuğun ihtiyaçlarını dikkate almak ve güvende hissetmesini sağlamak gibi detayları da atlamamak gerek; örneğin çocuğunuz henüz çok küçükse kendini evinde hissedebileceği bir ortamda, tercihen konfor ve hijyen konusunda daha ileri düzey olan otel gibi yerlerde konaklamak gerekiyor. Bunun dışında çocukla tatile çıkmadan önce bir liste hazırlayarak unutmamanız gereken önemli detayları not edebilir ve aileniz ile yurt dışında yeni yerler keşfetmenin tadına varabilirsiniz.

Biz Red Arena Tur ekibi olarak, çocuğuyla seyahat etmek isteyen aileler için alternatifler sunuyor, ailenizle beraber unutulmaz bir yolculuk deneyimi edinmenizi destekliyoruz. Örneğin çocuklara yönelik düzenlediğimiz Legoland turu sırasında sizlerin de kendinizden bir şeyler bulabilmenize olanak tanıyor ya da tam tersi sizler için düzenlediğimiz Avrupa turu sırasında çocuklarınızın eğlenebilmesi için elimizden geleni yapıyoruz. Ailenizle beraber katılabileceğiniz tur programlarımıza göz atabilir ve dilediğinize rezervasyon yaptırabilirsiniz.