Coldplay konser turu

Coldplay A Head Full of Dreams Konseri İçin Geri Sayım Başladı

Coldplay’in Öğrencilik Yıllarından Profesyonelliğe Uzanan Öyküsü

Chris Martin ile Jonyy Buckland tarafından 1996 yılında kurulan ve sonraları Guy Berryman, Will Champion, Phil Harvey’in katılımıyla  muhteşem enstrümanların bir bileşimi haline gelen Britanyalı rock grubu, zaman içinde birçok kez değişikliğe uğrayan isimlerinin ardından bugünkü Coldplay ismini aldı. İlk olarak 2000 senesinde çıkardıkları “Yellow” single’ının ardından müzik tutkunlarının yanı sıra, tüm dünyanın dikkatini üzerine toplayan grup “Parachutes” ve “A Rush of Blood to the Head” albümlerinin ardından aldıkları ödüller ile müzik dünyasına hızlı bir giriş yaptı.

Zıtlıkların sembolü niteliğinde çıkardıkları “X&Y” albümü ile 2005 senesinde, dünya çapında albüm satış rekorları kırmayı başaran ünlü rock grubu, 2008 senesinde çıkardıkları stüdyo albümü “Viva la Vida or Death and All His Friends” ve 2011 yılında piyasa sürdükleri diğer bir stüdyo albümü “Mylo Xyloto”nun ardından Grammy Ödülleri’ne layık görüldü. Rock müziğini soft bir şekilde yorumlayarak gerek olumlu, gerek olumsuz şekilde eleştiriler alan grup, öğrencilik yıllarından bu yana uzanan müzikal kariyerlerini en üst seviyeye taşımayı başararak, bugün Beatles grubundan sonra en çok dinlenen rock grubu haline geldi.

Coldplay’in Canlı Performansına Birebir Tanık Olun

“Yellow”, “Clocks, “In My Head” ve “Trouble” gibi kalbe dokunan şarkıları ile müzik severlerin kulağının pasını silen Coldplay, her birinde ince anlamlar içeren şarkılarının yanı sıra, konserlerinde sergiledikleri canlı performansları ile de hayranlarının gönüllerinde taht kurmayı başardı. 2003 senesinde Amerika’da gerçekleşen Grammy Müzik Ödülleri’nde “Politik” isimli şarkısıyla sergiledikleri performans, “Clocks” isimli şarkıları ile 2005 yılında sergiledikleri performans ve 2011’de İspanya’da “The Scientist” şarkısı eşliğinde sergiledikleri performans ise dünyayı kendilerine hayran bıraktıkları konserlerden sadece birkaçı.

Ezberde kalan şarkıları, muhteşem şovlar eşliğinde geniş bir kitleyi bir araya getiren konserleri ve müziğe duygu yükleyen albüm artworkleri ile bir alternatif rock grubundan çok daha fazlası olan Coldplay’in, son albümleri “A Head Full of Dreams” ile Londra’da vereceği konsere tanık olmaya ne dersiniz? Üç gün boyunca hem Londra şehrinin eğlenceli duraklarında soluklanabileceğiniz, hem de Coldplay canlı performansına şarkıları ile eşlik edebileceğiniz bu muhteşem konser turu sizin için unutulmaz bir deneyim olacak! Coldplay hayranlarını soluksuz bir eğlence ile buluşturan Red Arena Tur’un düzenlediği Coldplay konser 2016 turu hakkında buraya tıklayarak daha fazla bilgi alabilir ve hayallerinize bir adım daha yaklaşabilirsiniz!