Rio Karnavalı turu

Dünyanın En Büyük Eğlencesi Rio Karnavalı’nda Birebir Bulunmanız İçin 5 Neden

Güney Amerika’nın en renkli şehirlerinden Rio de Janerio, 1723 ylından bu yana her sene, dünyanın dört bir yanından gelen turistlerin ve Rio halkının iki milyona ulaşan katılımıyla dolup taşan meşhur Rio Karnavalı’na ev sahipliği yapıyor. Bu karnaval, Brezilya’nın resmi dansı sambaya adeta farklı bir anlam katmakta; geçit törenlerinden sokak partilerine, hatta yarışmalara kadar samba dansına dair birçok etkinliği kapsıyor. Rio’nun eşsiz sokaklarında sınırsız eğlence vadeden bu neşeli karnavalda siz de doyasıya dans etmek istiyorsanız, Rio Karnavalı’nda birebir yer almanız için geçerli 5 sambastik nedene bir göz atın!

1. Karnaval zamanı daha da güzelleşen Rio de Janerio


Brezilya turlarının vazgeçilmez rotası Rio de Janerio, Cobacabana, İpanema ve Sao Conrado ismindeki ipek gibi plajları; şehrin manzarasını gözler önüne seren Corcovado Tepesi ve Milli Kütüphane’den Güzel Sanatlar Müzesi’ne, Rio de Janerio Katedrali’nden Candelaria Kilisesi’ne kadar öne çıkan kültürel ve tarihsel dokusuyla insanı başlı başına büyüleme gücüne sahip. Kucakladığı tüm bu güzellikler ile Rio, sokakları coşkuyla dolduran karnaval zamanı unutulmaz görüntülere sahne oluyor.

2. Dans etmenin ve profesyonel dansçıları seyretmenin vereceği o muhteşem haz


Rio Karnavalı, tüm katılımcılara hem dans etme hem de muhteşem dans performanslarını izleme olanağı tanıyor. Bir yandan unutulmaz bir görsel şölen sunan bu karnaval, günlerce süren eğlencesi ile isteseniz de yerinizde duramayacağınız bir ortam sunuyor. Üstelik samba bilmemeniz de mühim değil; festival boyunca turistlere verilen samba kurslarından faydalanarak siz de birkaç figür sergileyebilirsiniz!

3. En iyi dans okullarının ateşli düellosu; Sambadrome yarışması


Rio Karnavalı’ndan daha iyi bir şey varsa, o da Sambadrome günlerinin başladığı Rio Karnavalı’dır! En başarılı 12 samba okulunun centilmence birbirleriyle yarıştğı Sambadrome, bu festivalin en heyecanlı kısmı desek doğru olur. Her yıl en iyilerin seçildiği Sambadrome yarışması, Rio Karnavalı’na gitmeniz için başlı başına bir neden!

4. Birincinin performans sergilediği “Şampiyonlar geçidi”


Sambadrome yarışmasını birinci olarak tamamlayan samba okulu, karnavalın son gününde bir geçit töreni düzenleyerek seyircilere bir kez daha görsel bir şölen yaşatıyor. İnsanların adeta izleyebilmek için haftalar öncesinden Rio Karnavalı biletleri satın aldığı şampiyonlar geçidini siz de mutlaka bir defa deneyimlemelisiniz.

5. Tek bir hamleyle karnavalda birebir yer almanın kolaylığı

Başladığı andan itibaren şehirde resmi tatil düdüğünün çaldığı, sokakların rengarenk döşendiği, parti ve baloların yanı sıra dans etkinliklerinin etrafı sardığı bu dünyaca büyük eğlenceye katılmak artık çok kolay! Sizin için her şeyin Red Arena Tur tarafından tasarlandığı kusursuz bir Rio Karnavalı turu sayesinde, altı günlük sınırsız eğlencenin kalbinde yer alabilirsiniz. Brezilya’nın en büyük ikinci şehrinde gerçekleşen Rio Karnavalı hakkında buradan daha detaylı bilgi alabilir ve yerinizi ayırtarak Red Arena Tur ayrıcalığını yaşayabilirsiniz!