Kuzey İtalya turu

En Avanatjlı Kuzey İtalya Turu için Yerinizi Ayırtın

Kuzey İtalya, modanın başkenti Milano’dan, otomobil sektörünün merkezi Torino’ya ve bir liman kenti olan Cenova’ya kadar üretim ve ticaret alanında önem taşıyan birçok destinasyona ev sahipliği yapıyor. Yalnızca ekonomi açısından değil, kucakladığı köklü bir tarih, sahip olduğu muhteşem tabiat ve kültür - sanat kokan havasıyla turizm alanında da önemli bir konuma sahip olan Kuzey İtalya, gezip görülecek, keşfedilecek noktaları ile dikkat çekiyor. Bölgeleri ve bu bölgeleri öne çıkaran en güzel şehirleri ile kısa bir Kuzey İtalya turu yapmaya hazırsanız, kemerleri bağlayın!

1. Lombardia Bölgesi / Milano


Po Nehri ve Alp Dağları arasında konumlanan Lombardia Bölgesi, İtalya’nın Kuzey Batı’sında kalıyor. Como, Brescia, Varese ve Bergamo gibi kentlere ev sahipliği yapan Lombardia, aynı zamanda İtalya’nın en çok ziyaret edilen şehirlerinden Milano’yu da kucaklıyor. Vittorio Emanuelle Galerisi, gotik ve neo-klasik mimari örneklerinden Duomo Katedrali ve katedralin bulunduğu Duomo Meydanı, La Scala Operası ve Sforzesco Şatosu gibi tarihi güzelliklerini halen koruyan Milano’yu, İtalya turunuza mutlaka eklemelisiniz!

2. Emilia Romagna Bölgesi / Bologna


İki bölgenin birleşmesiyle bugünkü halini alan Emilia Romagna Bölgesi, günümüzde cazip bir turizm merkezi olmasının yanı sıra, sanatsal ve kültürel zenginliğini tüm şehirlerinde hissettiriyor. Hayat kalitesi açısından gelişmişliği ile öne çıkan başkent Bologna ise Piazza Maggiore, Asinelli Kulesi, San Domenico Bazilikası, San Luca Kemeraltı ve Santa Maria dela Vita gibi gezilip görülecek durakları ile insana tarihte adeta yolculuk yaptırıyor.

3. Liguria Bölgesi / Cenova


İsmini, tarihte ev sahipliği yaptığı Ligur halkından alan Liguria Bölgesi, Roma İmparatorluğu’ndan Sardunya Krallığı’na kadar birçok uygarlığın toprakları olmasıyla öne çıkıyor. Liguria’nın başkenti olan Cenova ise en popüler duraklarından Liman bölgesi, Piazza de Ferrari, San Lorenzo Katedrali, Carlo Felice Tiyatrosu ve Torre Della Lanterna ile sanatsal ve tarihsel yönünü en saf haliyle yansıtıyor.

4. Piemonte Bölgesi / Torino


Bir zamanlar İtalya’nın başkentiliğini yapan ve günümüzde Piemonte Bölgesi’nin başkenti olan Torino; Ulusal Sinema Müzesi, Otomobil Müzesi, Torino Katedrali, Torino Kraliyet Müzesi, Mole Antonelliana Kulesi ve San Giovanni Battista gibi keşfedilecek noktalarıyla ideal bir kültür merkezi olmasının yanı sıra, Po Nehri'nin ve Alpler’in ilham verdiği muhteşem doğası ile görülmeyi hak ediyor.

5. Veneto Bölgesi / Venedik


Ev sahipliği yaptığı 30.000’den fazla nüfusa sahip 16 şehir ve bu şehirlerin öne çıkan kültürel dokusu sayesinde İtalya’nın en çok ziyaret edilen bölgeleri arasında bulunan Veneto Bölgesi’ne, Venedik başkentlik yapıyor. Birbirine kanallar ile bağlı 118 adası ile eşsiz bir tabiata sahip olan Venedik, meşhur karnavalı ile dünyanın en iyi festivallerinden birini yaşamanıza ve San Marco Bazilikası; bazilikanın yer aldığı San Marco Meydanı, Büyük Kanal, Ducale Sarayı, Fenice Tiyatrosu ve Santa Maria Gloriosa Bazilikası ile de tarihsel güzelliklerle tanışmanıza olanak tanıyor.

Bütünüyle farklı zevklere hitap eden İtalya, aslında her bölgesinde gezginlere bambaşka deneyimler yaşatıyor. Siz de bu tecrübeyi birebir edinmek ve seyahat ederken bilmediğiniz daha birçok yeri keşfetmek istiyorsanız buradan Kuzey İtalya turları hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz. 15 Şubat tarihine kadar geçerli erken rezervasyon fırsatlarından yararlanmak için seyahat edeceğiniz tarihleri seçin ve yerinizi hemen ayırtarak en avantajlı İtalya turuna çıkın!