Almanya turları

İlk Kez Gidecekler İçin Almanya

Almanya, muhteşem doğa manzaraları, canlı metropoller ve pastoral ahşap köyler, mimari şaheserler ve peri masalı sarayları ile kaplı, son derece serin ve zamansız geleneğin bir birleşimi gibi. 

Ekonominin merkezi olması, olağanüstü zengin müzeler, gelişen bir sanat sahnesi, kültürel doygunluğu ve yüksek oktanlı gece hayatı ile birlikte, ruh doyurucu kültürüne gelince de bir güç merkezi olan Almanya turunuza, klasiklerden, yani Berlin ve Münih’ten başlayabilirsiniz. Ayrıca geçmişte pek çok tarihsel virajın bulunduğu bu ülkede, büyüleyici kalıntılar ve eserler ile karşılaşmanız da sürpriz olmayacaktır. Eğer Almanya'yı ilk kez ziyaret ediyorsanız, kaçırmamanız gereken noktalara burada rastlayabilirsiniz.

Turist Gözüyle Berlin


Yeniden birleşmeden sonra bir neslin üzerinde olan modernleşme ve değişim büyüse de, Berlin “indie” ruhunu ve bulaşıcı enerjisini hiç teslim etmedi. Daima dinamik olan bu şehirde Berlin turunuza Reichstag, Brandenburg Kapısı ve Checkpoint Charlie gibi tarihin kilometre taşlarını oluşturan noktalardan başlamalısınız. Anıtsal antikaları barındıran Pergamon Müzesi de dahil olmak üzere 175 Berlin müzesi, çağdaş sanatın canlı örneklerin Hamburger Bahnof, panoramik manzaralara şahit olabileceğiniz TV Kulesi ve Reichstag Kubbesi de şehir hakkında ince fikirler veriyor.

Bavyera'nın İncisi Münih


Bavyera'nın başkenti, Almanya'ya gelen ziyaretçilerin beklediği klişeleri sahip olsa da, kültür ve sanat, festival ve eğlencenin yanı sıra, gece hayatıyla da dinamik bir yapı sunuyor. Özellikle sanatseverler, Pinakothek müzelerinin üçlüsü olan Alte Pinakothek, Neue Pinakothek ve Pinakothek der Moderne’yi gezerken ya da enfes Lenbachhaus'da Ortaçağ'dan bugüne kadar gelen muhteşem tuvalleri seyrederken bayram yapabilirler. Münih'in ustalıkla işlenen mimarisi, Münih turu sırasında görebileceğiniz Ortaçağa ait Frauenkirche'den fütüristik BMW Müzesine değin uzanır. Avrupa'nın en güzel şehir parklarına sahip olan bu şehirdeki Englischer Garten parkı ise şehir gezisi esnasında sizleri ferahlatıcı bir molaya davet ediyor.

Bunları denemelisiniz


  • Almanya'nın büyük ve küçük kasabaları birbirine bağlayan mükemmel bir tren ağı var, ancak araba kiralayarak bir Almanya turu yapmak; özellikle kırsal alanlarda size esneklik kazandırır.
  • Almanya tatili için tercih edebileceğiniz tarihler Temmuz ve Ağustos aylarıdır, ancak Mayıs ve Haziran aylarını da Almaya gezisi için tercih edebilirsiniz. Bir şemsiye, ceket ve kapalı bir ayakkabıyı mutlaka yanınızda bulundurun; çünkü Almanya hava durumu için yağmur her zaman bir olasılıktır.
  • Almanca bir kelime bile söylemeden, Almanya'ya seyahat etmek mükemmel bir olasılık olsa da, birkaç basit cümleyi bilmek, Almanya tatilinizde size fazlasıyla yardımcı olur. İnsanlar, büyük şehirlerde, ülkenin batı kesimlerinde ve turistik noktalarda daha çok İngilizce konuşma eğiliminde; dolayısıyla şehir merkezlerinde İngilizce ile idare edebilirsiniz. 
  • Eğer Almanya’ya ilk kez gidecekseniz, tur vasıtasıyla tatile çıkmak size hem zaman hem de deneyim kazandırır. Dilerseniz şuradan Almanya turlarına göz atabilir ve bir sonraki tatil planınızı belirleyebilirsiniz.