Roland Garros finali 2017

İnsanı En Az Yaz Sıcakları Kadar Heyecanlandıran Roland Garros 2017 Turnuvası Yaklaşıyor

Yalnızca Fransa’da değil tüm dünyada takip edilen spor etkinliklerinden biri olan Roland Garros turnuvasına az bir zaman kaldı ve her yıl olduğu gibi Mayıs ayında başlayacak olan bu etkinlik, dört Grand Slam turnuvasından biri olarak karşımıza çıkıyor. Bu turnuvayı özel yapan detaylardan biri ise kil (toprak) zeminde oynanan ilk tenis organizasyonu olması; oyuncuları bir hayli zorlayan kil zemin sayesinde seyirciler uzun soluklu olduğu kadar çekişmeli de geçen karşılaşmalara tanık oluyor. Fransa Açık Tenis Turnuvası olarak da bilinen bu turnuva, önemli bir I. Dünya Savaşı pilotu olan Roland Garros’un ismini alan stadyumda gerçekleşmekte ve bundan dolayı turnuvanın ismi de özellikle Fransızlar tarafından pilotun ismiyle anılıyor.


Tarihte ilk kez 1891 yılında ve ulusal düzeyde, yalnızca erkeklerin katılımıyla düzenlenen Fransa Açık’a 1897 senesinde bayanlar kategorisi de eklendi ve uluslararası çapta turnuvaların yapıldığı 1925 yılından bugüne değin farklı kültürlerden tenis devlerinin mücadelelerine sahne oluyor. Günümüz erkekler kategorisinin başarılı isimleri arasında bulunan Roger Federer, Rafael Nadal, Andy Murray ve Novak Djokovic gibi daha birçok tenisçi, her sene Mayıs ayında Paris’te buluşarak etkileyici müsabakalar sergiliyor. Bu yıl tekrar buluşacak olan rakiplerin raket şovunu birebir seyretmek mükemmel bir deneyim olurdu diyorsanız, sizleri üç gün sürecek Roland Garros turuna; final karşılaşmasına tanık olmaya davet ediyoruz!


11 Haziran 2017 tarihinde, Philippe – Chatrier kortunda gerçekleşecek olan Roland Garros tek erkekler finali sayesinde,  Fransa Açık 2016 şampiyonu Novak Djokovic’ten art arda beş kez turnuva şampiyonluğu elde eden efsanevi tenisçi Rafael Nadal’a, İskoç tenisçi Andy Murray’den 2015 şampiyonu Stan Wawrinka’ya kadar ekranlardan takip ettiğiniz tenis duayenlerini birebir seyretme fırsatı yakalayacaksınız. Bir spor gezisinden çok daha fazlasını sunan Roland Garros seyahati, dünya çapında takip edilen Fransa Açık tenis turnuvasında seyirci olarak yer almanın yanı sıra, aynı zamanda size Paris şehrini doyasıya gezme olanağı da tanıyor. Roland Garros biletleri dahil bu turumuz ile sizinle aynı zevklere sahip gezginlerle beraber keyifli bir yolculuğa çıkmaya hazırsanız detaylar, rezervasyon seçenekleri ve çok daha fazlası burada sizleri bekliyor!