İtalya turları

İtalya’nın Keyifle Gezeceğiniz En Büyüleyici 5 Şehri

Dünyada bazı yerler vardır, hakkında bir şeyler okumak ya da araştırmak yetersiz gelir; gidip görmek ve doyasıya gezmek istersiniz… İşte Güney Avrupa’nın incisi İtalya’da bu merak uyandıran ülkelerden yalnızca biri. Tarihte Etrüsklere ve Antik Romalılara ev sahipliği yapan bu topraklar gizemli bir tarih kitabı gibi insanı içine çekiyor adeta. Hayret verici mimari örneklerinden eşsiz bir sanatsal ve kültürel mirasa, doğa harikalarından eğlenceli festivallere kadar İtalya, her yönüyle, keşfetmeyi sevenlere hitap ediyor. Eğer sizin de seyahat listenizde geniş bir İtalya turu yer alıyorsa, önce İtalya’nın görülmeye değer birkaç şehrine bizimle birlikte bir göz atın deriz.

1. Bologna


“Kızıl Şehir” lakabıyla tanıdığımız Bologna, İtalya’nın Emilia-Romagna bölgesinde yer alıyor. Neptün Çeşmesi ile ünlü bu kent Assinelli Kuleleri, San Petronio Bazilikası, Pinacoteca Nazionale, Re Enzo Sarayı, Maggiore Meydanı ve Carpigiani Dondurma Müzesi gibi birçok tarihi mirasa ev sahipliği yapıyor. İtalya gezinize ekleyebileceğiniz bu şehir sayesinde, gözde şehirlerin ardında kalmış farklı bir kente şahitlik edebilirsiniz.

2. Floransa


Birçok yazarın ilham kaynağı olan Floransa, İtalyan Rönesansının çıkış noktası ve aynı zamanda bugün gerek kültürel dokusu gerekse mimarisiyle dünyanın dört bir yanından turist ağırlıyor. Gastronomik zenginliği ile nam salan Toskana bölgesinde yer alan Floransa’da tarihi eserlerle dolu Signoria Meydanı, Uffizi Galerisi, Ponte Vecchio, Pitti Sarayı, Floransa Katedrali, Medici Şapeli, Galileo Müzesi ve geniş bir heykel koleksiyonuna yer veren Boboli Bahçeleri gibi daha birçok nokta gezilecek destinasyonlar arasında yer alıyor.

3. Cenova


Ligurya bölgesinde bulunan şirin mi şirin bir liman kenti Cenova, İtalya’nın birçok noktasında olduğu gibi bu kentte de gastronomi ön planda ilerliyor. Ortaçağ esintilerine bu şehirde de rastlamak mümkün; Via Garibaldi, Tunus korsan gemisi ile dikkat çeken liman bölgesi, Cenova Katedrali ve Albertis Kalesi bunun en büyük örnekleri. İçinizi mis gibi deniz kokusuyla doldurarak tarihte kısa bir yolculuk yapmak istiyorsanız Cenova size beklentinizden fazlasını sunacak.

4. Milano


İtalya’nın bir diğer bölgesi Lambordiya, tarihi ve bugünü aynı anda barındıran Milano’yu kucaklıyor. Alışveriş tutkunlarının vazgeçilmez durağı olan bu şehir yalnızca modanın merkezi değil; gotik mimari örneklerinden biri olan Duomo Katedrali, La Scala Tiyatrosu, 15. yüzyıl yapıtlarından Sforzesco Şatosu ve Santa Maria delle Grazie, Milano’nun kültürel ve sanatsal yönünü en saf haliyle yansıtan örnekler arasında yer alıyor.

5. Venedik


Karnavalı ile ünlü Venedik 118 adanın üzerinde kurulu, rengarenk ve eğlenceli bir kent. Tamamı Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan ve kanallar ile çevrili bu şehir, hem göze hem gönüle hitap ediyor. Rialto Köprüsü, Akademi Galerisi, Dükler Sarayı, Büyük Kanal, Çan Kulesi ve Fenice Tiyatrosu gibi görülmeye değer birçok kültürel ve sanatsal mimariyi barındıran Venedik, romantizm kokan tabiatıyla keşfedilmeyi hak ediyor.

Her birinden ayrı bir keyif alacağınız bu İtalya şehirleri hem size unutulmaz bir yurt dışı seyahati yapma, hem de İtalyan kültürünü birebir tanıma fırsatını sunuyor. Üstelik sizin için tasarladığımız Fantastik İtalya turu ile bu kentleri ve çok daha fazlasını keşfetmeniz mümkün! Bu yıl çıkacağınız yolculukta Red Arena Tur ayrıcalığını hissetmek ve avantajlarımızdan faydalanmak için İtalya turlarımıza göz atabilir ve bizimle iletişime geçerek daha detaylı bilgi alabilirsiniz.