Venedik Karnavalı 2017

Kırk Gün Kırk Gece Sürecek Venedik Karnavalı 2017 Başladı

Masalsı ambiyansı ile İtalya turistik yerler arasında başı çeken Venedik’in insanın içini ısıtan sokakları, karnaval zamanı daha da renklenmesiyle adeta gök kuşağını andırıyor. Özünde 800 yıllık bir geçmişe, resmi olarak ise 40 yıllık bir tarihe sahne olan Venedik Karnavalı, günümüzde dahi en iyi geleneksel festivaller arasında bulunmakta. Bu etkileyici karnavalı bir defa da olsa birebir yaşamak, o büyüye kapılmak isteyenler de Venedik Karnaval turuna katılarak bu hayallerini gerçeğe dönüştürüyor. 2017 yılı için de başlangıç düdüğünü çalan bu karnaval sizin de yapılacaklar listenizde yer alıyorsa, hala hiçbir şey için geç kalmış sayılmazsınız!


Her sene Şubat ayında gerçekleşen Venedik Karnavalı’nın bazı olmazsa olmazları var; şık bir kostüm, bitmek bilmeyen davetler, partiler ve geleneksel dansların yapıldığı balolar bunlardan yalnızca birkaçı. Ancak bu karnavalı en özel kılan detay, şüphesiz ki ihtişamıyla insanı hayrete düşüren Venedik maskeleri! En az festivalin kendisi kadar merak uyandıran köklü bir tarih var Venedik maskelerinin ardında. 

Bir yanda hastalık, diğer yanda sosyal bir savaş…

Bir rivayete göre eski zamanlarda baş gösteren salgın bir hastalığın sonucu vücutta oluşan yaraları gizlemek için; başka bir rivayete göre ise sosyal farklılıkları ortadan kaldırıp her insanın eşit olduğuna vurgu yapmak amacıyla kullanılan bu maskeler ve Ortaçağ kostümleri, zamanla, bugünkü Venedik Karnavalı’nın birer simgesi halini almış. E haliyle bize de takıp takıştırıp karnavalın amacını hakkıyla yerine getirmek düşüyor!


Venedik Karnavalı 2017’nin en ihtişamlı günlerine az bir süre kala, birçok kez bu karnavala düzenlediğimiz turlardan kazandığımız tecrübe doğrultusunda Red Arena Tur ekibi olarak söylemeliyiz ki; insanlar dünyanın en iyi karnavallarından biri olan Venedik Karnavalı’nı adeta dört gözle bekliyor. İtalya turları sayfamızdan her yıl takip ederek katılım gösterebileceğiniz Venedik Karnavalı’nın farklı ortamında birebir yer almanın yanı sıra, başlı başına bir sanat eserini andıran Venedik şehrini de doyasıya gezebileceksiniz. Venedik Karnavalı 2017 tur detaylarına buradan göz atabilir ve siz de tarihin bize sunduğu bu gizemli festivalin kapılarını aralayabilirsiniz!