Londra turları

Londra’ya Gitmeniz İçin 5 Neden

Dünyanın en modern şehirlerinden biri olan Londra, hem insanları hem de havası açısından “soğuk bir kent” olarak anılsa da, gezip tanıma konusunda sunduğu alternatiflerle her ziyaretçisini kucaklayan bir şehir. Özellikle kültür ve eğlence turizmi yapmak isteyen gezginleri doyuma ulaştıran bu kent, birçoğuna ücretsiz girebileceğiniz müzeleri, yemyeşil parkları, müzik tutkunlarını bir araya getiren konserleri ve sanatsal yönü ile keşfedilecek noktalar sunuyor. Londra’ya gitmek için hala bir sebep arıyorsanız, işte size 5 geçerli neden!

1. Tate Modern


1947-1963 yılları arasında, Southwark bölgesinde kurulmuş olan Bankside Enerji Santrali’nin yerine inşa edilen Tate Modern sayesinde, bölge kültür turizmine açılmış ve her yıl ziyaretçilerini ağırlıyor. River Times nehri kıyısında yer alan bu muhteşem mimari, özel olarak düzenlenen sergiler dışında koleksiyonlara göz atmanız için hiçbir ücret talep etmiyor. Modern sanat eserlerine göz gezdirirken, sanat akımları ve sanat tarihi hakkında bilgi de alabileceğiniz bu müze, sanat tutkunları için muhteşem bir deneyim olabilir.

2. Londra Bilim Müzesi


1857 yılında kurulmuş olan Londra Bilim Müzesi, bilimin sanayiye ve sanata olan katkılarına dair eserlere yer veriyor. Bilime olan bilinçliliğin artması gibi bir vizyonu olan müze, geçmişten bugüne koruyarak getirdiği 600.000’i aşkın kitabın bulunduğu kütüphanesiyle de hem ziyaretçilerine, hem de akademisyen ve öğrencilere ev sahipliği yapıyor. Londra gezilecek yerler arasına mutlaka eklemeniz gereken Londra Bilim Müzesi’ni keşfetmeden dönmeyin!

3. Madame Tussauds Müzesi


Bal mumu ustası Fransız Madame Tussaud’tan ismini alan bu müzede, yazarlardan müzisyenlere, sporculardan dünya liderlerine kadar ses getirmiş birçok kişinin balmumu heykeli yer alıyor. Mustafa Kemal Atatürk’ün heykeline de ev sahipliği yapan Madame Tussauds’da, canlı performanslar ve şovlar sayesinde oldukça keyifli vakit geçirebilir, ünlü isimlerin balmumu heykelleri ile fotoğraf çektirebilirsiniz!

4. Notting Hill Karnavalı


Biraz etkinliğe ne dersiniz? Kültür ve sanat şehri Londra, Işık Festivali’nden Rise Festivali’ne Londra Şehir Festivali’nden Londra Jazz Festivali’ne kadar yıl içinde birçok eğlenceli etkinliğe yer veriyor. Bunlardan biri olan Notting Hill Karnavalı ise 1966 yılına dek uzanan geçmişi, her kültürden insanları bir araya toplayan coşkusu, müziği ve renkli dakikaları ile herkesi Londra’ya davet ediyor. Müziğin, dansın ve içki tüketiminin sınırsız olduğu bu karnaval, Londra’ya gitme sebebiniz dahi olabilir.

5. Beyonce Konseri


“Formation” albümüyle tüm dünyanın dikkatini üzerinde toplayan Beyonce, 2016 yazında Londra’da bulunan Wembley Stadyumu’nu coşturacak. Olağanüstü sahne performansları ile hayranlarına unutulmaz dakikalar yaşatan Beyonce’un dillerden düşmeyen şarkılarına eşlik etmek ve doyasıya eğlenmek için Londra gitmek muhteşem bir deneyim olacak!

Kültür, bilim, sanat ve eğlencenin yanı sıra, gece hayatıyla da her geleni büyüleyen Londra şehrine gitmeye hazır mısınız? Londra uçak bileti de dahil konserlerde bulunmak ve şehrin popüler noktalarını gezmek için Red Arena Tur’un düzenlediği Londra turları hakkında buradan daha detaylı bilgi alabilir ve eğlenceye gün sayabilirsiniz!