Milano outlet turu

Moda Tutkunları Buraya! Milano’ya Uçuyoruz

Milano Şehrinde İtalyan Rüzgarına Kapılın

Milano, insanların sanatsal dokunuşları adeta üzerinde taşıdığı modern bir kent. Dünyanın en popüler moda haftalarına kapılarını açan bu şehrin her bir köşesinde şıklığı elden bırakmayan insanlara rastlamanız, modanın kokusunu sokaklarda hissetmeniz mümkün! “Modanın başkenti” olarak nam salan bu kentin, gerek sanatsal yönleri, sektör çeşitliliği, gerekse müzeleri ve diğer kültürel durakları ile bir alışveriş durağı olmaktan daha fazlasını ifade ettiğini de hatırlatmamız gerek. Avrupa ulaşımının ortak durağı olan Milano dev bir alışveriş merkezi olmasının yanı sıra, İtalyan mutfağının, tasarımın, İtalyan futbolunun ve İtalyan şaraplarının da kalbi.

Roma İmparatorluğu ile gelişmeye başlayan ve Romanesk mimarinin örnekleri ile dolu olan bu şehrin estetikle buluşması hak verirsiniz ki kaçınılmaz. Zamanın durmaksızın aktığı bu şık kentin insanlarında tanık olduğunuz şıklığa, şehrin sokaklarından mimari yapılarına kadar birçok noktasında da rastlayabilirsiniz. Piazza Del Duomo’da yer alan gotik mimarinin can bulduğu Duomo Katedrali, “Son Akşam Yemeği” tablosunun bulunduğu Santa Maria delle Grazie Basilica ve 15. yüzyıl eseri olan Castello Sforzesco bunlardan sadece birkaçı. 

Operanın tarihini anlatan ve aynı zamanda hem müzik akademisi, hem bale okulu, hem de bir opera binası olan La Scala ve tabiatın güzelliğini en iyi şekilde yansıtan Sempione Parkı da İtalyan stilini yansıtanlar arasında. Milano şehrine yaklaşık 1 saatlik bir mesafede bulunan Como Gölü ise yeşilin mavi ile flörtleştiği büyüleyici güzelliği ile Milano gezilecek yerler arasında başı çekiyor. Milano alışveriş durakları ise hem yer verdiği dünyaca ünlü markalar, hem yarı fiyatına satın alabileceğiniz birçok tasarım, hem de muhteşem ambiyansları ile şehri çekici yapan unsurlar arasında. 

Modanın Başkentinde Outlet Alışverişin Keyfini Çıkarın

Galleria Vittorio Emanuele alışveriş merkezinin bulunduğu Vittorio Emanuele caddesi üzerinde yer alan birbirinden farklı mağazaları gezebilir ve alışveriş yapabilirsiniz. Ancak bu cadde üzerindeki mağazaların biraz cebi zorlayacağını hatırlatmamız gerek. Uluslararası ve İtalyan tasarımcıların eserlerini büyük indirim fırsatları ile yakalayabileceğiniz Foxtown Factory Store, bu açıdan ziyaretçilerini memnun etmesini bilen bir alışveriş merkezi. Gucci’den Tommy Hilfiger’a, Lacoste’tan Ralph Lauren’e, Burberry’den Armani’ye kadar yaklaşık 160 markaya yer veren bu alışveriş merkezinde Milano outlet fırtınasına dahil olabilirsiniz!

Tasarımı sanatla buluşturan Milano’da alışveriş yapmanın en keyifli yanı ise geleceğin modasına önceden sahip olmak. Sevdiğiniz markaların outlet fırsatlarından faydalanarak, gelecek sezonun tasarımlarını gardrobunuza taşımak ve bir adım önde olmak ise paha biçilemez! Alışveriş tutkunlarını hem İtalyan lüksü, hem de Milano modası ile buluşturan Red Arena Tur, kentin tabii güzelliklerini yakından görebileceğiniz ve doyasıya alışveriş yapabileceğiniz Mliano turuna sizleri de davet ediyor. İtalya’nın en gözde şehrinde, üç gün boyunca sürecek Milano alışveriş turu hakkında buraya tıklayarak daha fazla bilgi alabilir ve rezervasyonunuzu yaptırarak muhteşem bir yaz tatiline dahil olabilirsiniz.