Olympiakos Beşiktaş maçı

Olympiakos - Beşiktaş Maçlarına Deplasman Taraftarı Yasağı!

27 Şubat tarihinde UEFA Avrupa Ligi kura çekiminde Yunan temsilcisi Olympiakos ile eşleşen Beşiktaş, rakibi ile ilk karşılaşmasına 9 Mart tarihinde deplasmanda çıkacak. Liglerini en iyi şekilde temsil eden ikilinin bir sonraki düellosu ise 16 Mart tarihinde gerçekleşecek. UEFA Şampiyonlar Ligi’nden elenerek soluğu Avrupa Ligi’nde alan Beşiktaş’ın, Yunan ekip Olympiakos karşısında nasıl bir tavır sergileyeceği ise Türk taraftarlar tarafından merakla bekleniyor.

Güçlü bir rakip olan Olympiakos, Yunanistan liginin son 19 sezonunda toplam 17 kez şampiyonluk sevincini yaşamış bir takım olarak adeta ismini tarihe yazdırmış bir kulüp. Başarılı futbolcuları ve kadrosuyla öne çıkan ekibin şampiyonlukları ise yabana atılmayacak cinsten. İlki 1931 yılında olmak üzere toplamda 43 kez Yunanistan Süper Ligi şampiyonu olan Olympiakos’un, ayrıca 27 adet Yunanistan Kupası şampiyonluğu bulunuyor. Avrupa Ligi gruplar arası karşılaşmalarında da yüksek bir performans sergileyen Yunanistan temsilcisi ekibi, Beşiktaş ile çıkacağı karşılaşma öncesi oldukça zor bir fikstür bekliyor.

Siyah Beyazlı ekibi 9 Mart tarihinde kendi sahasında ağırlayacak olan Olympiakos, 2 Mart’ta Atromitos ile kupa maçına, 5 Mart tarihinde ise PAOK ile yerel lig maçına çıkacak. Olympiakos’un ezeli rakibi olan PAOK ise Beşiktaş ile eşleşen Olympiakos’a psikolojik bir savaş açmış gibi görünüyor. UEFA Avrupa Ligi Son 16 eşleşmelerinde rakibi belli olan Olympiakos’a adeta meydan okuyan PAOK taraftarlarının, rekabet nedeniyle Beşiktaş’a başarılar dilemesi ise dikkat çeken detaylar arasında yer alıyor.

Bugüne dek yalnızca iki kez ve yakın tarihlerde kozlarını paylaşan Olympiakos ve Beşiktaş ikilisi aslında birbirlerinin futboluna çok da aşina sayılmaz. Bu iki karşılaşmanın sonucunda birer kez galip gelerek adil bir tabloya imza atan ikilinin, 9 Mart tarihli maçı ise oldukça sürprizli olacak gibi duruyor. Atina’da gerçekleşecek olan bu mücadelede Kara Kartalları birebir desteklemek isteyen taraftarlar ise, Beşiktaş tarafından yapılan açıklama karşısında bir hayli hayal kırıklığına uğramış görünüyor. Beşiktaş tarafından yapılan açıklama ise şu yönde:

“09.03.2017 tarihinde Yunanistan'da oynanacak Olympiakos - Beşiktaş UEFA Avrupa Ligi karşılaşması öncesi, Yunanistan resmi makamlarınca UEFA'ya "güvenlik gerekçesiyle maçın deplasman takımı taraftarı olmadan yapılması" talebi iletilmiş, UEFA tarafından her iki kulübe bu talebin lehinde tavsiyede bulunulmuştur.

UEFA'dan gelen bu değerlendirme üzerine Beşiktaş JK ve Olympiakos kulüpleri, iki takım arasında gerçekleşecek her iki karşılaşmanın da deplasman taraftarları olmadan yapılması üzerine mutabakata varmıştır.
Kamuoyuna saygıyla duyururuz.

Beşiktaş JK”

Yunanistan resmi makamlarınca yapılan başvuru sonucunda onaylanan bu karar birçok taraftarı üzmüş olsa da, birebir seyredebileceğiniz daha birçok UEFA Avrupa Ligi karşılaşması sizleri bekliyor. Avrupa Ligi turlarına buradan ulaşarak dilediğiniz karşılaşmaya göz atabilir ya da yalnızca Avrupa Ligi biletlerini satın alarak kendi seyahat planınızı oluşturabilirsiniz.