Michelin yıldızlı restoranlar paris

Paris Michelin Yıldızlı Restoranlar

Yemek, sunum ve çeşitlilik açısından oldukça geniş bir yelpaze sunan Fransız mutfağı, başlı başına harika tatlara yer vermesinin yanı sıra, Fransız yemeklerinin dünya mutfaklarına ait lezzetlerle harmanlanarak sunulmasıyla da biliniyor. Birbirinden yetenekli şeflerin doğduğu ve başarılı lezzetlere imza attığı bu ülkede, hak verirsiniz ki Michelin yıldızlı restoran sayısı da bir hayli fazla! 

Fransa’nın en turistik destinasyonlarından bir olan Paris şehrinde de, Alain Duasse’den Pierre Gagnaire’ye kadar birçok ünlü şefin imzasını taşıyan ve Fransız mutfağını en geleneksel yönüyle tanıyabileceğiniz restoranlar mevcut. Romantizmin şehri Paris’e gitmeden önce birkaç Michelin yıldızlı restoranı tanımaya ne dersiniz?

1. Benoit / 1 Michelin yıldızlı


Notre Dame Kilisesi’nin yakınlarında yer alan Benoit, tam olarak Fransız estetiği göz önünde bulundurularak döşenmiş, klasik tasarıma sahip hoş bir restoran. Fransız mutfağını tüm asaletiyle tanıtan bu bistronun sahibi ise “The Michelin Man” olarak anılan Alain Ducasse. Michelin yıldızlı birçok restorana göre çok daha makul fiyatlarla servis edilen muhteşem yemekleri ve tatlıları, ünlü şef Wilfrid Hocquet’in zarif sunumu ile tatmak niyetindeyseniz, gitmeden önce rezervasyon yaptırmanızı öneriyoruz.

Adres: 20 Rue Saint-Martin, 75004 Paris, Fransa
Telefon: +33 1 58 00 22 15

2. Mathieu Pacaud / 2 Michelin yıldızlı


Hem lüksü, hem de mütevazılığı bir arada deneyimleyebileceğiniz Mathieu Pacaud, minimalist tasarımın can bulduğu hoş bir restoran. Yaratıcı mutfağın damakları doyurduğu, hizmetin zerafetle birleştiği ve kalitenin her zerrede hissedildiği Mathieu Pacaud’da ünlü Fransız yemeği escargotsu deneyebilir ya da tadım menülerinden damağınıza göre bir seçim yapabilirsiniz.

Adres: 85 Avenue Kléber, 75016 Paris, Fransa
Telefon:+33 1 70 98 16 35

3. L’Ambroisie / 3 Michelin yıldızlı


Paris’in en köklü ve en iyi restoranlarından biri olan L’Ambroisie, gerek hizmet, gerek sunum, gerekse ambiyans olarak insanı baştan çıkarıcı bir cazibeye sahip. Restoran kadar köklü bir geçmişe ve tecrübeye sahip olan Bernard Pacaud’un şefliğini yaptığı bu restoranda, deniz levreğinden ıstakoza, yaban ördeğinden trüflü yumurtaya kadar, şefin imzasını taşıyan ve trendlere yenik düşmeyen nostaljik lezzetleri tadabilirsiniz.

Adres: 9 Place des Vosges, 75004 Paris, Fransa
Telefon: +33 1 42 78 51 45

4. Pierre Gagnaire / 3 Michelin yıldızlı


Ünlü Fransız şefin aynı adlı restoranı, kendisi gibi sanatsal bir tasarıma ve menüye sahip. Farklı lezzetleri bir arada harmanlayarak harikalar yaratan Pierre Gagnaire’in restoranında ister tadım menüleri seçebilir, isterseniz de sadece merak ettiğiniz lezzetlerin tadına bakabilirsiniz. Fransız şarapları eşliğinde ançüezli brokoliden, istiridyelere, Hint sosları ile harmanlanan fener balığından, et yemeklerine kadar birçok lezzeti tatmak için önceden yer ayırtmayı unutmayın! 

Adres: 6 Rue Balzac, 75008 Paris, Fransa
Telefon: +33 1 58 36 12 50

5. L’Abeille / 2 Michelin yıldızlı


Ünlü şef Christophe Moret tarafından hazırlanan sofistike yemeklerin en iyi şekilde sunulduğu L’Abeille, gastronomik ve şık bir tasarıma sahip. Fransız mutfak kültürünün, gelenekselliğe dokunulmadan, en iyi şekilde yansıtıldığı bu restoranın menülerinde dahi asaletin izlerini bulabilirsiniz.

Adres: 10 Avenue d'Iéna, 75116 Paris, Fransa
Telefon: +33 1 53 67 19 90

Fransa’nın midesi Paris’te, ünlü Fransız şaraplarını tadabileceğiniz ve Fransız mutfağının yaratıcı sunumlarını sofranızda ağırlayabileceğiniz bir tadım turu sizin için sıra dışı bir deneyim olabilir! 40 yıllık Fransa geçmişi ve tecrübeleriyle tanınan yazar Cüneyt Ayral’ı sizlerle bir araya getiren Red Arena Tur’un Paris tadım turuna katılarak, şehrin dokusundan tarihine, kültüründen mutfağına Paris’in her yönüyle baştan tanışabilirsiniz! Renkli ve lezzet dolu bir Paris gezisi için buraya tıklayarak daha fazla bilgi alın, damak şenliği için şimdiden yerinizi ayırtın!