Paris gezilecek yerler

Romantik Şehir Paris’te Görmeniz Gereken 5 Durak

Romantizmin ve aşkın şehri olarak nam salmış Paris şehri, sanatsal ve kültürel mirasıyla insanın bir yönünü doyururken, eğlenmek ve hoş vakit geçirmek isteyenler için de alternatifler sunuyor. Her yönüyle gez gez bitiremeyeceğiniz bu aşk dolu şehirde, Eiffel Kulesi’nin ardından mutlaka görmeniz gereken 5 durağı biz sizler için derledik! 

1. Louvre Müzesi


Paris’e kadar gitmişken, dünyanın en çok ziyaret edilen sanat müzesini görmeden olmaz! Farklı sanat dallarına göre yedi bölümden oluşan Louvre Müzesi’nde, başta ünlü Mona Lisa tablosu olmak üzere Mısır sanat eserlerinden heykellere, Yunan sanat eserlerinden neolitik döneme ait koleksiyonlara kadar sayısız sanat eserini inceleme fırsatı bulabilirsiniz. Müzenin heykellerle oya gibi işlenmiş dış kısmının da incelenmeye değer olduğunu hatırlatmamız gerek.

2. Notre Dame Katedrali


Seine Nehri kıyısında bulunan en iyi gotik mimari örneklerinden biri olan Notre Dame Katedrali, gerek dış tasarımı gerek iç kısmı gerekse gotik mimarinin simgesi niteliğinde olan gül pencereleri ile her yönüyle görülmeye değer. Paris gezilecek yerler arasında oldukça popüler olan Notre Dame Katedrali’n görmeden dönmeyin!

3. Latin Quarter


Üniversiteliler ya da sanatçılar durağı olarak bilinen Latin Quarter, capcanlı, hayatın durmadan aktığı, birbirinden şık kafeler ve bistrolarla dolu entellektüel bir yer. Doya doya gezip alışveriş yapabileceğiniz ve aynı zamanda Fransız yemeklerini, şaraplarını tadabileceğiniz bu sokağa kesinlikle adım atmalısınız!

4. Moulin Rouge


Kırmızı yel değirmeni ile Paris’in adeta simgesi haline gelen Moulin Rouge da, Paris görülecek yerler arasında! Yetişkinler için hazırlanan eğlence programları, elit şovlar, danslar ve gösteriler ile ziyaretçilerine unutulmaz deneyimler sunan Moulin Rouge’da yemekli bir gösteriye katılabilir ve kaliteli şovlara tanık olabilirsiniz.

5. Picasso Müzesi


Picasso’nun eserlerinin yanı sıra, eserlerini mizahi bir açıdan eleştiren karikatüristlerin karikatürlerinden, Picasso’nun kendi sanat koleksiyonuna kadar kültür ve sanat adına geniş bir yelpaze sunan Picasso Müzesi’ni mutlaka gezmelisiniz. 

Daha birçok popüler duraktan, Paris’in keşfedilmemiş sokaklarına, restoranlarına kadar deneyim dolu bir yolculuğa çıkmaya ne dersiniz? Seyahat uzmanınız Red Arena Tur’un düzenlediği Paris turu hakkında buradan daha detaylı bilgi alabilir ve yaz tatili planınızı oluşturabilirsiniz.