Seyahat Uygulamaları

Seyahat Maceranızı Renklendirecek 5 Mobil Uygulama

Seyahat etmek, hele bir de doğuştan gezgin ruhluysanız başlı başına bir serüveni andırıyor. Kendi başınıza dünyanın üstünden girip altından çıkabilecekmişsiniz hissi sarıyor bedeninizi, siz bilmediğiniz yerlerde zevkle kaybolurken. Yolculuğunuz esnasında bir sırt çantası, bir harita ve biraz da cesaret size yeter demeyi çok isterdik; ancak dünyanın bu kadar ilerlediği, teknolojinin alıp başını gittiği şu çağda size kolaylık sağlayacak bazı gelişmelerden faydalanmazsanız, inanın bize bu bir baş kaldırıdır sayın seyahat severler. O halde gelin, bir yolculuğa çıkarken telefonunuzda mutlaka bulundurmanız gereken, hayatı kolaylaştırıcı seyahat uygulamalarına şöyle bir göz gezdirelim!

1. Google Trips


Çiçeği burnunda bu uygulamayı kullanabilmeniz için ihtiyacınız olan iki şey var; ilki akıllı telefon, ikincisi ise bir Google hesabı! Tamamen ücretsiz olan Google Trips, 200’den fazla şehri içinde barındırıyor ve konaklamadan ulaşıma, restoran ve kafelerden araç kiralamaya kadar seyahatiniz boyunca ihtiyaç duyduğunuz tüm planlamayı tek bir uygulama içinde kontrol edebilmenize olanak tanıyor. Tüm bunlar yetmezmiş gibi bir de çevrimdışı kullanılabilen Google Trips, gittiğiniz yerde seyahat için ne kadar vakit ayıracağınızı belirlediğiniz takdirde, en popüler noktaları ve mutlaka görmeniz gereken yerleri şıp diye önünüze sunuyor. Bizden söylemesi, illa seyahate biriyle çıkacağım diyorsanız, Google Trips’ten daha öte bir dost olamaz.

2. Citymapper


Yakın zamanda İstanbul üzerinden Türkiye pazarına giren Citymapper, ulaşım konusunda tüm bildiklerimizi unutturan ve bizi en sağlıklı şekilde varmak istediğimiz noktaya ulaştıran bir uygulama olarak önümüze çıkıyor. İlk çıktığı zamanlarda Barcelona, New York, Paris, Berlin ve Londra gibi popüler birkaç şehir için kullanılabilen Citymapper, günümüzde yüze yakın kentte turist dahi olsanız, yerlisi gibi hissetmenize olanak tanıyor. Bulunduğunuz noktadan varmak istediğiniz nokta arasındaki uzaklığı yürüme, taksi, otobüs, metro ve bisiklet mesafesinde gösteren; üstüne üstlük kaç dakika sonra orada olabileceğinizi ve ücreti kusursuz bir şekilde hesaplayan bu uygulamayı yurt dışı turlarınızda kullanmamanız için geçerli bir sebep bulamadık.

3. Hotel Tonight


İki tip seyahat insanı vardır; biri çıkacağı seyahati ve o seyahate dair tüm detayları aylar öncesinden planlayan, diğeri ise gideceği rotayı dahi hava alanında belirleyecek kadar plansız davranan. Eğer ikincisi beni tanımlıyor diyorsanız, size güzel bir haberimiz var! Plansızlığın kimi zaman başa dert olduğu yurt dışı seyahatinde, elinizde bavul gece yarısı oradan oraya kalacak bir yer arıyorsanız, Hotel Tonight, ünlü otellere dair son dakika fırsatlarını bir bir önünüze sunuyor. 

4. itranslate


Gittiğiniz her ülkenin ve her şehrin lisanını bilmiyor olmanız normal ve cebinizde iyi bir sözlük varsa insanlarla iletişim kurabilmek oldukça kolaylaşıyor. Biz de sizinle aynı fikirdeyiz, şu üzerinde koca koca “DICTIONARY” yazan cep sözlükleri çok şirindi, ancak her şeye portatif çözümler üretilen şu zamanda, itranslate gibi bir uygulama, dilediğiniz kelimeyi anında bulabilme imkanını hızlıca sunuyor. Sesli olarak da çeviri yapabileceğiniz uygulamada Türkçe de dahil 100’e yakın dil seçeneği bulunuyor.

5. Goldstar


Gece hayatına dair parti ve eğlencelerden konserlere, tiyatro, sergi ve komedi gibi sanatsal etkinliklerden festivallere ve hatta spor etkinliklerine kadar bulunduğunuz şehirdeki birçok aktiviteye indirimli fiyatlar ile ulaşmanızı sağlayan Goldstar, eğlenceyi yakalamanız için tasarlanmış adeta. Uygulama içindeki kişiselleştirme ayarları, sizin için önemli olan etkinlikleri kaydetmenize ve bu etkinlikler hakkındaki indirim ve kampanyalardan haberdar olmanıza olanak tanıyor.

Hem android hem de ios uyumlu, kendi alanının en iyisi olan bu beş uygulamayı telefonunuza indirerek seyahatinizi daha planlı ve zorlanmadan geçirmeniz mümkün. Ancak bu mobil uygulamaların yanı sıra, gideceğiniz yoldan konaklayacağınız otele; en ince ayrıntısına kadar sizin için düşünen, gittiğiniz şehirlerin en gezilesi noktalarından kentlerin tarihçesine kadar bilgi veren, sizin için gittiğiniz şehrin lisanını çeviren ve dünyanın dört bir yanındaki en iyi etkinliklere sizi ulaştıran tek bir çözüm çok daha mükemmel olmaz mıydı?

Konu seyahat tasarlamak olduğunda biz, Red Arena Tur ekibi olarak sizler için en iyisini düşünüyor ve bir adımda birden fazla çözüme odaklanıyoruz. Sizin için gitmek istediğiniz şehirlerin en iyi otellerini buluyor, popüler durakların haritasını çiziyor; rehber eşliğinde düzenlediğimiz turlar sayesinde adeta ayaklı sözlük görevini görüyor ve aynı zamanda dünyanın en iyi etkinliklerine, festivallerine, konserlerine ve spor karşılaşmalarına bilet dahil turlar düzenliyoruz. Seyahatinizi kolaylaştıracak en iyi çözümler için bizi buradan takip ederek yaklaşan etkinliklerden ve turlardan haberdar olmayı sakın unutmayın!