2017 seyahat

Seyahatte Yenilik Anlayışı: 2017’de Açılan Yurt Dışı Durakları

İster dünya lezzetlerini tatmak için yola çıkan bir gurme gezgin olun , ister doğal güzellikleri keşfetmek için seyahat eden bir tabiat aşığı; modadan eğlenceye, sanat ve kültürden gastronomiye kadar, dünyanın dört bir yanından en yeni açılışların ve cazibe merkezlerinin önemli bir listesi, seyahat deneyiminizi iki katına çıkarmak ve esin kaynağı olmak için sizleri bekliyor.

Yves Saint Laurent Müzesi, Paris, Fransa 


Moda tasarımcısı Yves Saint Laurent'ın Paris'teki eski atölyesi, ziyaretçilere çalışma alanını 1960'lı yıllarda olduğu gibi hissetme şansını veren orijinal stiline göre yenileniyor. Tasarımcıya ait bir dizi kreasyonun sergileneceği Yves Saint Laurent Müzesi, Ekim 2017’de moda tutkunları ile buluşacak. İster yalnızca bu tasarımcının büyüleyici koleksiyonlarını takip eden bir moda sever olun, isterseniz de bir moda tarihi aşığı; yirminci yüzyılın en iyi modacısına adanan bu müze çeşitli aksesuarlar, eskizler, fotoğraflar ve videolar ile sizi büyüleyecek.


FICO Eataly World, Bologna, İtalya


Yemek kültürü ile ünlü bir ülke olan İtalya'da yeni bir menü hakkında heyecanlanmak zor, ancak söz konusu ev yapımı makarna, fırın pizza ve Crostini gibi İtalyan lezzetleri olduğunda şehre açılacak yeni bir yemek pazarı, özellikle Eataly uzantısı ise, insanı heyecanlandırıyor. Eylül 2017’de, Bologna kentinde gurmelerle buluşacak olan, bir parça eğlence temalı Eataly Tema Parkı, hem İtalyan mutfağından özel tatlarla buluşacabileceğiniz hem alışveriş yapabileceğiniz hem de püf noktaları öğrenebileceğiniz bir alan sunuyor. “Education” ve “entertainment” kelimelerinin bir harmanı olan "editainment" lakabının yakıştırıldığı bu tema parkı, büyüleyici lezzetleri ile ziyaretçileri eğitmeyi ve eğlendirmeyi amaçlıyor.

Art 42, Paris, Fransa


Fransa'nın sokak sanatına adanmış ilk müzesi olan Art 42'nin açılışı, ülkenin kültürel manzarasını yeni, heyecan verici bir yönüyle ele alıyor. Dikkat çekici bir küratör düzenlemesinden ziyade, bireysel keşfe daha fazla dayanan yenilikçi bir düzene sahip bu çağdaş sanat müzesinin her köşesinde sıra dışı çağdaş sanat eserleri ile karşılaşacaksınız. Ekim 2016’da açılan Art 42’ye giriş ücretsiz olsa da, sanatseverler ile dolu Paris’teki bu büyüleyici müzeye, özellikle Salı ve Cumartesi günleri girebilmek için ekstra çaba harcamanız gerekebilir.

Thrill Walk, İsviçre


Temmuz 2016’da maceraperest gezginler ile buluşan uçurum yolu Thrill Walk, Birg terasından heybetli kaya masifinin dikey duvarlarına kadar gidiyor. Kayaya gömülü olan 200 metre uzunluğundaki çelik yapılı tasarım, gözlem güvertesinin altından başlayıp, teleferik istasyonunun altında dönüyor. Sekiz metrelik bir tünel alanı da dahil olmak yürümek ve tırmanmak için hava, cam ve ızgara etkileşimli bölümleri bulunan Thrill Walk’ta yürüyüş 2970m yükseklikten başlıyor ve bazı noktalarda kendinizi sabit tutmak için yalnızca bir tel halat ile yürüyorsunuz; fakat endişelenmeyin, koruyucu ağ sayesinde tüm riskler ortadan kaldırılmış durumda. Doğayla iç içe bir deneyim sunan Thrill Walk, aynı zamanda Eiger, Monch ve Jungfrau dağlarının ve bölgedeki 200'den fazla zirvenin 360 derecelik panoramik manzaralarını gözler önüne seriyor.


Dünyanın En Büyük Lego Mağazası, Londra, İngiltere


Dünyanın en büyük Lego mağazası olan Lego Store, Kasım 2016’da, Londra’daki Leicester Square'de açıldı ve çocuk ruhlu gezginlerden çocuklu ailelere kadar geniş bir kitleye hitap eden eğlence alternatifleri sunuyor. Hem çeşitli Lego oyunlarını satın alabileceğiniz hem de Lego Mosaic Maker,  Digital Box ve Mini Tower gibi yaratıcılığı ve eğlenceyi tetikleyen oyunlar oynayabileceğiniz Lego mağazası miniklere müthiş bir dünya sunarken, büyükleri de adeta çocukluğuna götürüyor!