El clasico 2017

Sezonun İlk El Clasico’su İçin Yerin Hazır!

Futbol tutkunları buraya! Futbol dünyasını adeta domine eden Barcelona ve Real Madrid, 2017 - 2018 La Liga fikstürünün yayımlanmasının ardından, Aralık ayında ilk kez bir araya gelecek. Toplamda 269 kez karşı karşıya gelen ezeli rakiplerin bu sezon ilk kez yapacakları El Clasico maçı için heyecan git gide artıyor. Her 90 dakikada farklı bir seyir keyfi yaşatan Real Madrid ve Barcelona ikilisinin ilk karşılaşması için Berbabeu Stadyumu kapılarını aralıyor.

İkilinin Sonsuz Mücadelesine Bir Yenisi Daha Ekleniyor


İspanya’nın iki büyük şehri Madrid ve Barselona’yı yıllardır tatlı bir rekabete sürükleyen El Clasico, 2014 yılında Forbes tarafından “dünyanın en değerli iki kulübü” olarak seçilen Barcelona ve Real Madrid arasında geçiyor. Real Madrid’in İspanyol milliyetçiliğini, Barcelona’nın ise Katalan milliyetçiliğini temsil ettiği bu ezeli rekabet, karşıt siyasi pozisyonlarla tanımlanıyor. Her iki kulübün de küresel bir hayran kitlesine sahip olması ise El Clasico karşılaşmalarının tüm dünyada soluksuz bir şekilde takip edilmesine ortam hazırlıyor. “El Clasico ne demek” sorusuna, yediden yetmişe anında cevap verebilecek olan bu hayran kitlesi için ezeli rakiplerin müsabakaları, bir düelloyu ifade ediyor. Aynı zamanda La Liga’da hiçbir zaman küme düşmemeleriyle de dikkat çeken iki kulüp, dünyanın en zengin ve en başarılı takımları olmalarıyla farklı bir futbol hazzı yaşatıyor.

El Clasico Ne Zaman?


Fc Barcelona ve Real Madrid CF, 2017 – 2018 sezonunun ilk maçına ligin 17. haftası Santiago Bernabeu Stadyumu’nda çıkarken, 36. hafta Camp Nou’da tekrar bir araya gelecek. Real'in Kulüp Dünya Kupası taahhütlerinden dolayı değişen fikstüre rağmen, 20 Aralık Çarşamba günü Madrid’de gerçekleşecek olan sezonun ilk El Clasico’sunda Real Madrid, Katalan ekibi evinde ağırlayacak. El Clasico 2017 kapsamında, bu muhteşem derbide Barça’ya ilk kez direktörlük yapacak olan Ernesto Valverde’yi ise eşsiz iki mücadele bekliyor. Ligin 36. haftasına denk gelen 6 Mayıs 2018 tarihinde de, Camp Nou’da El Clasico tarihi bir maça sahne olacak. Peki sen, sezonun ilk El Clasico’sunu birebir izlemeye ne dersin?

Real Madrid ev sahipliğini yapacağı bu ilk müsabakayı tribünlerden seyretme fırsatı, yalnızca bir tık uzağında! Maç tarihinden bir gün önce çıkacağımız maç turu sayesinde, hem dünyanın en ateşli futbol karşılaşmasına tanık olabilir hem de Madrid’de keyifli bir tatil yaşayabilirsin! İspanya’nın başkentinde gerçekleşecek olan sezonun ilk maçı için El Clasico biletleri dahil El Clasico maç turuna en kısa sürede yerini ayırtmayı unutma!