Vizesiz gidilen ülkeler

Vizesiz Seyahat Edilebilen 6 Büyüleyici Ülke

Bazen birçoğumuz fırsattan istifade alıp başımızı uzaklara gitmek istiyor, ancak önümüze çıkan ufak engeller dolayısıyla bu tatlı hayalimizi gerçekleştiremiyoruz. Kimi zaman iş yoğunluğu, kimi zaman sorumluluklar bizi olduğumuz yere zımbalarken, tam muhteşem bir tatil fırsatı başımıza talih kuşu misali konduğunda yurt dışına çıkmak için en büyük engelimiz “vize” olabiliyor. Vize almak için gerekli evrakları toparlamaya çalışmak, tüm bunlar için zaman yaratabilmek ve sonucunda vize için harcanan para bizi daha en başından caydıran sebepler.
 
Birkaç gün unutulmaz bir tatil yapmak ancak vize sorunu ile uğraşmak istemeyenler üzülmesin! Sizler için derlediğimiz vizesiz seyahat edilen ülkeler arasından istediğinizi seçebilir ya da vizesiz turlardan faydalanarak dertsiz tasasız seyahat etmenin keyfine varabilirsiniz.

Japonya


Teknolojinin merkezi olan Japonya, modern yapısının yanı sıra, her fırsatta tanık olabileceğiniz kültürü ile damakta farklı bir tat bırakıyor. Geleneksel yapısı, festivalleri, mimarisi, doğası ve tapınakları ile ziyaretçilerine keşfedilecek birçok detay bırakan Japonya’da, Hiroshima, Nara, Kyoto ve özellikle Miyajima Adası’na gitmenizi öneriyoruz.

Ukrayna


Kiev, Odessa, Donetsk ve Lviv gibi şehirlere ev sahipliği yapan Ukrayna, tarihi eserler, kliseler, tapınaklar ve katedraller açısından oldukça geniş bir yelpaze sunuyor. Bunun yanı sıra gece hayatıyla da nam salan bu ülkede hem kültür turu gerçekleştirebilir, hem de eğlenceli bir tatil deneyimi edinebilirsiniz.

Rusya


Moskova, St.Petersburg ve Ekaterinburg gibi daha birçok şehri içinde barındıran Rusya, oldukça renkli ve keşfedilmesi gereken bir ülke. İtalyan mimarinin ağırlıklı olarak kullanıldığı tarihi yapıları ile öne çıkan Moskova şehrine ya da gölleri, ormanları, müzeleri ve sanat evleri ile bir kültür ve doğa şehri olan Ekaterinburg’a ani bir kaçamak yapabilirsiniz.

Tayland


Tropikal adaları, plajları ve değişik kültürü ile keşfetmeyi seven herkesi adeta kendine çeken Tayland, Phuket, Phi Phi Adaları, Bangkok ve Pattaya’ya ev sahipliği yapıyor. Oldukça egzotik bir ambiyansa sahip olan bu ülkede bütçenize uygun bir tatil yapabilir ve gerek kültürü, gerek mutfağı ile sıra dışı deneyimler edinebilirsiniz.

Lübnan