BURGONYA BÖLGESİ TADIM VE GASTRONOMİ TURU

Konaklama
17.06.2018 - 20.06.2018    4 Gün - 3 Gece    
Burgonya / Fransa
1.450 den başlayan fiyatlar
 • Gurme Turu
 • Tadım turu
 • Gezgin Turu
 • Tarih Turu
 • THY ile
 • Kültür Turu

BURGONYA BÖLGESİ  TADIM VE GASTRONOMİ TURU

Geleneksel şarap festivalleri, Ortaçağ’ı yaşatan sokakları, tarihi mirası, tabloyu andıran yemyeşil doğası, damağınızda unutulmaz bir iz bırakacak yerel lezzetleri ve Pinot Noir üzümünü bağlardan şişelere taşıyan şarapları ile Fransa’nın gözlerden uzak Burgonya Bölgesi’nde tadım ve gastronomi turu sizleri bekliyor. Yeşil vadilerin, üzüm bağlarının ve göllerin yanı sıra, rengarenk kasaba evlerinden, bazilikalara kadar muhteşem bir doğa manzarası size eşlik ederken, siz de Bordeaux ve Burgonya şaraplarını bir bir tatmanın keyfine varacaksınız. Ayrıca bölgenin popüler restaurantlarında muhteşem lezzetler ile de bir araya geleceğiniz Burgonya tadım ve gastronomi turu için, Red Arena Tur güvencesi ile rezervasyon yaptırabilir ve unutulmaz bir tadım yolculuğu için kolları sıvayabilirsiniz!

Fiyata Dahil Olan Hizmetler
 • Thy ile İstanbul - Lyon - İstanbul gidiş dönüş uçak bileti
 • Chalon-sur Saone bölgesinde 3* otellerde oda kahvaltı konaklama
 • 3 adet yöresel gurme restoranlar da öğlen yemeği ve özenle seçilmiş yarım şişe şarap
 • 3 adet gurme restoranlar da akşam yemeği ve özenle seçilmiş yarım şişe şarap
 • Falcon Hardallarına tadım turu
 • Hoşgeldin kokteyli
 • Niepce Müzesi, Cormatin's Castle, Cluny Manastırını ve Hospices de Beaune gezileri
 • Seyahat sağlık sigortası
 • Türkçe ve İngilizce rehberlik hizmeti

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 • 15 TL yurt dışı çıkış harç pulu bedeli
 • Vize hizmet ve bedeli (120€)
 • Şehir konaklama vergisi (Günlük kişi başı 2€ ile 4€ arası değişmektedir.)

BURGONYA

Yonne, Sen ve Saone Nehri’nin geçtiği Burgonya Bölgesi, coğrafik özelliklerinin elverişli oluşundan dolayı verimli topraklar üzerine kurulu üzüm bağları ile öne çıkıyor. Yerel şarapları ve mutfağı nedeniyle “Fransa’nın Midesi” olarak anılan bu eşsiz bölge, gerek mimari yapıları, müzeleri, gerekse mutfağı ile Fransa’nın popüler şehirlerinden çok daha farklı bir deneyim yaşatıyor. Rengarenk evlerin yer aldığı kasabaları, yeşil ve sarı renklerinin hakim olduğu vadileri ve Ortaçağ’ın izlerini taşıyan sokakları ile birçok şehre ev sahipliği yapan bu bölgede hem kültürel, hem tatsal doyuma ulaşmanız mümkün.Burgonya Bölgesi’nin Festival Tutkusu
 • Temmuz’da Chalon-Sur-Saone komününün ev sahipliği yaptığı, uluslararası sokak artistleri festivali olan Chalon dans la Rue Festivali, Avrupa’nın dört bir yanından gelen sokak sanatçıları ile dört gün boyunca süren bir eğlenceye imza atıyor. Çoğu ücretsiz olmak üzere sergilenen tiyatro, komedi, müzik ve akrobasi gösterilerine bu festivalde yer alarak tanık olabilirsiniz.
 • Şarap azizi olarak kabul edilen Saint Vincent’ın ziyafet gününü onurlandırmak amacıyla her yıl ocak ayının sonlarında düzenlenen Burgonya Şarap Festivali, nam-ı digger Saint Vincent Tournante’ye katılarak, üzüm bağları arasında yürünen ve şarap eşliğinde kızarmış domuz yenerek kutlanan seremoniye dahil olabilirsiniz.
Burgonya’da Nereye Gidilir?
 • 13. yüzyıl anlayışına göre yapılmasına rağmen 16. yüzyılda Rönesans stiline uygun bir şekilde tekrar inşa edilen ve Tanlay’da yer alan Tanlay Şatosu’nu ziyaret ederek, tamamı kireçtaşından yapılma yapıyı inceleyebilirsiniz.
 • Burgonya Bölgesi’nde yer alan, Atlas Okyanusu ve Akdeniz’i Seine ve Yonne nehirleri aracılığı ile birbirine bağlayan Burgonya Kanalı’nda gezi yapabilirsiniz.
 • 15. yüzyılda Burgonya Düklüğü’nün başkenti olan Dijon’da yer alan ve Burgonya Dükü’nün mezarına ev sahipliği yapan Champmol Müzesi’ni ziyaret edebilir ve eserleri inceleyebilirsiniz.
 • Burgonya Bölgesi’nin en iyi şaraplarına can veren üzümlerin yetiştiği Côte d'Or’u ziyaret edebilirsiniz.
 • Burgonya Bölgesi’nde yer alan ve Romanesk bir kilise örneği olan Paray-le-Monial Bazilikası’nı gezebilir ve yalın iç tasarımını inceleyebilirsiniz.
 • Dijon şehrinde yer alan ve 13. Yüzyılın başyapıtı olan gotik mimariye sahip Notre Dame Kilisesi’ni gezebilirsiniz.
 • Dijon’un en iyi korunan yapılarından biri olan ve gotik mimari ile Fransız barok stilinin harmanlanması ile ortaya çıkan Palace of the Dukes of Burgundy de Burgonya’da gezilecek yerler arasında yer alıyor. Günümüzde güzel sanatlar müzesi olarak kullanılan bu sarayın inşası 14. yüzyıldan 19. yüzyıla kadar süre geldiği için, farklı zamanlara ait dokunuşların izlerini görebilirsiniz.
 • Saone Nehri üzerinde kurulmuş bir komün olan Chalon-Sur-Saone’ye giderek yerel şarapları tadabilir ve muhteşem doğaya eşlik eden tarihi binaları gezebilirsiniz.
 • Chalon-Sur-Saone bölgesinde yer alan Niepce Müzesi ismini, ışıktan görüntü elde etme yöntemiyle fotoğrafçılık alanında gelişmelere imza atan bir fotoğrafçıdan alıyor. Bu fotoğraf müzesine giderek, Robert Doisneau ve Tazio Secchiaroli gibi sanatçıların eserlerini inceleyebilirsiniz.
 • Ortaçağ döneminde, Macon’da kurulan ve dönemin en etkili yapılarından biri olarak kabul gören Cluny Manastırı’nı ziyaret ederek, katı din kurallarının uygulandığı dönemin yansımaları ile tanışabilirsiniz.
 • Paris ile Geneva arasında yer alan ve Fransa’nın şarap başkenti olan Beaune şehrine giderek şarap tadımı yapabilirsiniz. Ayrıca eskiden durumu olmayan insanlar için bir hastane görevi gören, günümüzde ise müze olarak kullanılan Hospices de Beanue’a giderek müzeyi gezebilir ve her Kasım ayında dernek adına verilen şarap müzayedesine katılabilirsiniz.
 • Beaune’da yer alan ve Fallot hardalının fabrikası olan La Moutarderie Fallot’a giderek farklı birçok çeşitte hardal tadabilir ve satın alabilirsiniz.
 • Burgundy kırsalında, etkileyici bahçeler ve parklar içine kurulmuş olan 17. yüzyıl eseri Cormatin Şatosu, XIII. Louis'den kalma mobilyalar, duvara asılı eşyalar, büyük müraller ve çok yüksek tavanlar ile dönemin gösterişli stilini yansıtıyor. Hendeklerle çevrili bu şatonun içini gezebilir ve bahçelerinde kısa bir yürüyüş yapabilirsiniz.
Burgonya’da Lezzet Durakları
Sarımsak soslu salyangozu, Bresse tavuğu ve Fallot hardallı sosisleri ile ünlü olan Burgonya’da geleneksel lezzetleri denemek istiyorsanız ilk durağınız Le France Jarome Brochet olabilir. Sütün içinde pişirilen kalkan balığını Burgonya şarabı eşliğinde yiyebileceğiniz bu restaurantta, sıra dışı daha birçok yemeğin tadına bakabilirsiniz. Bölgenin meşhur tatlılarından biri olan l’epoisses isimli turtayı Le Bougainville adlı mekanda deneyebilir ya da 2000 küsür farklı çeşit şarabın sunulduğu Pot d’Etain’de  leziz bir ördek yiyebilirsiniz. Burgonya’ya ait ev yemeklerini yemeden dönmek istemiyorsanız, deniz tarağından bonfileye, ıstakozdan ördeğe kadar geniş bir yelpaze sunan Le Berger du Temps’de akşam yemeği yiyebilirsiniz. Burgonya şaraplarının üretiminde başrol oynayan Pinot Noir üzümünün can verdiği eşsiz şarapları tatmayı da unutmayın!

Gezimiz, minimum 30 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi gezi hareket tarihinden 5 gün öncesidir ve acenteniz tarafından iletilecektir.

Redarena Tur, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü?ne tabidir. Özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Redarena Tur, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.

3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimleri sadece 2 yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir. 

Panoramik şehir gezileri, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli gezilerdir. Şehir gezileri ve ekstra geziler, içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir veya hava durumuna bağlı olarak gerçekleşmeyebilir. Bu durumda Redarena Tur, olabilecek en uygun alternatifi sunmakla yükümlüdür. Ekstra geziler minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları, içerik ve katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilir.

Programda belirtilen ekstra geziler servis aldığımız yerel acente tarafından düzenlenmekte olup tur fiyatına dahil değildir. Belirtilen ekstra gezi fiyatları, tavsiye niteliğindedir.

Düzenlenen bu geziler, bir grup gezisi olduğundan, yol güzergâhı üzerinde yapılan turlarda, ziyaretin gruba ekonomi ve süre faydası sağlayan bu ekstra turlara katılmak istemeyen misafirlerimiz, yakın bir tesiste ekstra gezi bitene kadar grubu beklemeyi kabul eder. Gezi bitiminde otobüsümüz bu misafirlerimizi alacak ve gezimiz devam edecektir. 

Tur dâhilinde sunulan Etkinlik programında(Konser, Festival, Spor turları) oluşabilecek tarih değişikliği ve/veya iptalinden acentamız hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Böyle bir durumda Tur programımızın Turistik servisleri verilecek olup, iptal durumunda Paket sözleşmedeki şartlar geçerlidir.

Tur programında fiyata dahil olan etkinlik bileti 3.katagori(en düşük katagori) olarak planlanmış olup , programına göre değişkenlik gösterebilir.

Rehber

Havalimanın ?da Redarena Tur başvuru masası ve alan kalkış ekibi bulunuyor. Rehberiniz sizleri başvuru masasında karşılıyor ve gezi sonuna kadar eşlik ediyor. Kişi sayısının az olduğu durumlarda yerel Rehber gidilen ülkenin Havalimanından karşılamaktadır.

Vize 

T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden veya web sitemizden temin edebileceğiniz ?Vize İçin Gerekli Evraklar? listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Redarena Tur sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.


FRANSA VİZE EVRAKLARI (120 €) 

İşveren olarak/Serbest Meslek Sahipleri

 • Şirketin antetli kağıdına kaşeli ve imzalı olarak, Fransa konsolosluğu vize departmanına hitaben yazılmış, seyahat detaylarını ve vize talebinizi belirten dilekçe
 • Ticari Sicil Gazetesi Fotokopisi
 • Vergi Levhasının Fotokopisi
 • İmza Sirküleri Fotokopisi
 • Yeni Tarihli Faaliyet Belgesi Fotokopisi
 • Oda sicil kayıt sureti
 • Hesap Cüzdan Fotokopisi
 • Gayrimenkul Tapu Fotokopisi
 • Kredi Kartları ekstreleri Fotokopisi
 • Otel Ve Uçak Rezervasyonları,
 • Ticari Seyahatleriniz İçin Fransa daki Firmadan Davetiye ( Fransa dan gönderilen davetiyenin bir sureti sizde diğerininse Fransa konsolosluğu vize departmanında olması gerekmektedir.)
 • 2 Resim ( Arka Fonu Beyaz, Yeni Çekilmiş ve Rötuşlanmamı )
 • Pasaport ( Vize bitiş tarihi itibarıyla en az 6 ay süresi olan, varsa eski pasaportlarınız )
 • Seyahat Süresini Kapsayan 30.000 ' Teminatlı Seyahat Sağlık Sigortası
 • Bağ-kur dökümü

Maaşlı Çalışanlar

 • Şirketin antetli kağıdına kaşeli ve imzalı olarak, Fransa konsolosluğa hitaben, işveren tarafından yazılmış şirketteki görevinizi, seyahat detaylarını ve vize talebiniz belirten dilekçe.
 • Şirketin imza sirküleri
 • Vergi levhasının fotokopisi
 • Yeni tarihli faaliyet belgesi fotokopisi
 • Oda sicil kayıt sureti
 • Ticari sicil gazetesi fotokopisi
 • Sigorta işe giriş bildirgesi fotokopisi ( SSK giriş bildirgesi tekrar ve yeni işe giriş ise eski SSK işe giriş bildirgesi)
 • 4 aylık sigorta bildirgesi fotokopisi
 • Son üç aylık bordro fotokopisi
 • Şirketin hesap cüzdan fotokopisi
 • Gayrimenkul tapu fotokopisi
 • Kredi kartları ekstreleri fotokopisi
 • Turistik gidenlerden otel ve uçak rezervasyonları,
 • Ticari Seyahatleriniz İçin Fransa daki Firmadan Davetiye ( Fransa dan gönderilen davetiyenin bir sureti sizde diğerininse Fransa konsolosluğu vize departmanında olması gerekmektedir. )
 • 2 Resim ( Arka fonu beyaz, yeni çekilmiş ve rötuşlanmamış )
 • Pasaport ( Vize bitiş tarihi itibarıyla en az 6 ay süresi olan, varsa eski pasaportlarınız )
 • Seyahat Süresini Kapsayan 30.000 ' Teminatlı Seyahat Sağlık Sigortası

Ev Hanımı Olarak

 • Fransa konsolosluğu vize departmanına hitaben yazılmış seyahat detaylarını ve vize talebiniz belirten dilekçe
 • Gayrimenkul tapu fotokopisi
 • Hesap cüzdan fotokopisi
 • Eşi çalışıyor ise veya işveren ise yukarıda belirtilen belgeler eklenecektir.
 • 2 Resim ( Arka fonu beyaz, yeni çekilmiş ve rötuşlanmamış )
 • Pasaport ( Vize bitiş tarihi itibarıyla en az 6 ay süresi olan, varsa eski pasaportlarınız )
 • Seyahat Süresini Kapsayan 30.000 ' Teminatlı Seyahat Sağlık Sigortası
 • Eşinin geçerli yada eski Fransa vizesi varsa fotokopileri

Öğrenci Olarak

 • Fransa Konsolosluğu vize departmanı'na hitaben dilekçe
 • Okuldan yeni tarihli öğrenci belgesi
 • 18 yaş dolmamış ise anne ve babadan Fransa ya seyahat edebilmesi için muvafakat name
 • Aile işveren ise veya bordrolu ise yukarıda belirtilen belgelerin tamamı eklenecektir.
 • 2 Resim ( Arka fonu beyaz, yeni çekilmiş ve rötuşlanmamış )
 • Pasaport ( Vize bitiş tarihi itibarıyla en az 6 ay süresi olan, varsa eski pasaportlarınız )
 • Seyahat Süresini Kapsayan 30.000 ' Teminatlı Seyahat Sağlık Sigortası
 • Anne veya Babanın geçerli yada eski Fransa vize si varsa fotokopileri

Emekli Olarak

 • Fransa Konsolosluğu vize departmanı'na hitaben dilekçe
 • Emekli cüzdanı fotokopisi
 • Sağlık karnesi fotokopisi
 • Gayrimenkul tapu fotokopisi
 • Banka cüzdan fotokopisi
 • 2 Resim ( Arka fonu beyaz, yeni çekilmiş ve rötuşlanmamış )
 • Pasaport ( Vize bitiş tarihi itibarıyla en az 6 ay süresi olan, varsa eski pasaportlarınız )
 • Seyahat Süresini Kapsayan 30.000 ' Teminatlı Seyahat Sağlık Sigortası