BUTİK MARDİN TURU

Konaklama 4 ve 5
22.03.2019 - 24.03.2019    3 Gün - 2 Gece    
Mardin / Türkiye
TL1.390 den başlayan fiyatlar

 “Kadim Sırların tarihinde büyülü kent”

BUTİK MARDİN & MİDYAT TURU

**Kasımiye Medresesi -  Eski Mardin - Dara Antik Kenti, Midyat,

Mor Gabriel Manastırı - Süryani Köyü - Deyrulzafaran Manastırı**


22 Mart & 05, 20 Nisan & 03 Mayıs 2019 Hareket

2 Gece 3 Gün


**Hilton Garden Inn Mardin Konaklamalı**

**Mardin'in en güzel restoranlarında akşam yemekleri**

**Tüm turlar ve çevre gezileri dahil**


Turizm açısından bir sır olarak kalmaya devam eden mimarlık ve tarihin gerçekten muhteşem bir birleşimi olan Mardin, Red Arena Tur’un tasarladığı kültür turları kapsamında meraklıları ile buluşuyor. Yemyeşil vadileri, Artuklu mimarisi, labirent sokakları ve lezzetli yemekleriyle derinlemesine ilham veren bir tepede konumlanan Eski Mardin başta olmak üzere; Turabdin olarak adlandırılan bölgeve Midyat ilçeleri Butik Mardin turu boyunca keşfedeceğiniz duraklar arasında bulunuyor.

Tarihi mimarilerden kilise ve manastırlara, ören yerlerinden geleneksel yaşama kadar incelenmeyi bekleyen pek çok mekan ve kültür kent sınırları içerisinde sizleri bekliyor. Türkiye’nin saklı kalmış ve korunmayı başarmış cevherlerini seyahat defterinize not etmek için sabırsızlanıyorsanız, Mardin turu yolculuğunuz için Red Arena Tur ile iletişime geçerek hemen rezervasyon yaptırın.

Pakete Dâhil Olan Hizmetler

 • Hilton Garden Inn Mardin otelde oda kahvaltı bazında konaklamalar
 • Tüm Havalimanı - otel Transferleri
 • Programda belirtilen tüm çevre gezileri ve turlar
 • Cercis Murat Konağı’nda 1 akşam yemeği
 • Bağdadi Restoranda 1 akşam yemeği
 • Profesyonel rehberlik hizmeti
 • TÜRSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri

Pakete Dâhil Olmayan Hizmetler

 • THY (Anadolu Jet) ile Istanbul – Mardin – İstanbul gidiş dönüş uçak biletleri
 • Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar
 • Öğle yemekleri
 • Yemeklerde alınan içecekler
 • Kaptan ve rehber bahşişleri
 • Yemeklerde alınan içecekler

Tur Programına Uygun Uçak Saatlerimiz

 • Sabiha Gökçen Gidiş – Dönüş / Anadolu Jet Havayolları ile
 • TK7208 İstanbul (SAW) – Mardin (MQM) 12:10 – 14:00
 • TK7209 Mardin (MQM) – İstanbul (SAW) 14:30 – 16:25
 • Uçak biletleri millerle alınabilmektedir.

Mardin

Türkiye’nin kültür kentleri arasında bulunan Mardin; minarelerden, eski kenti hakimiyet altına alan ikonik Mardin Kalesi’nden ve Mezopotamya ovalarının üzerindeki yamaçtan aşağı bakan taş evlerden doğar. Pek çok medeniyete ev sahipliği yapmış olan Mardin, bu yönüyle büyüleyici bir kültürel karışıma imza atmaktadır. Günbegün, Efes ve Pamukkale gibi ikonik bir destinasyon haline gelmeye başlayan kentin eski binaları, tarihi noktaları, müzeleri ve geleneksel yaşamı yansıtan pazarları görülmeye değerdir. Bir kısmı butik otellere dönüşen tarihi binaların zenginliğini ve Mardin'in zamansız cazibesini keşfetmek için tasarlanan Mardin turları kaçınılmaz fırsatlar sunmaktadır.

Mardin Gezilecek Yerler

Mardin Müzesi

Mardin Müzesi, şehrin ana meydanında, Asur Katolik patriğinin evi olarak kullanılan eski bir taş evde yer almaktadır. Dışardaki taş kabartma oymalar oldukça zariftir ve müze koleksiyonu, Mardin etrafındaki arkeolojik kazılardan Roma, Bizans, Selçuklu ve diğer dönemlere ait eserler içermektedir. Bir kat eski Mardin'de yaşamı gösteren etnografik bir sergiye sahiptir.

Zinciriye Medresesi

Artukid Sultan İsa tarafından 1385 yılında inşa edilen bu medresenin kubbesi Mardin için bir dönüm noktasıdır. Bileşik bir avlu (şimdi bir çay bahçesi), bir cami ve sultan için tasarlanan bir türbe içermektedir. Şehrin en iyi manzaralarından biri için üst terasa çıkın.

Sakıp Sabancı Şehir Müzesi

1889 yılına dayanan bir ordu barakası olan bu yapıyı restore eden Sakıp Sabancı Vakfı, 2009 yılında bu müzeyi açtı ve Türkiye'nin kültürel hayatına ne kadar önemli bir bakış açısı getirdiğini gözler önüne serdi. Sergiler, bugün gördüğünüz Mardin'in hikâyesini mükemmel İngilizce çevirileri, kısa video röportajları ve şehrin tarihinin ötesine geçenyerel halkı ve el sanatlarını tanıtan eserler ile anlatmaktadır. Alt katta düzenlenen geçici sanat sergileri de görülmeye değer.

Deyrulzafaran Manastırı

Mardin'in sadece 10 km güneydoğusundaki Ortodoks Dayrulzafaran Manastırı 5. yüzyılda kurulmuş ve 19. yüzyılda kısmen restore edilmiştir. Yapı halen kullanımda olup, gizli bir vadinin tepelerinde altın bir mücevher gibi durur. Roma detaylarıyla dolu ana kilise ve mezar şapeli ile birlikte eski bir güneş tapınağı olduğu söylenen bir yeraltı odasına da ev sahipliği yapar. Ağır taş tavan kısmı, Roma mühendisliğinin mucizesidir. Halen Mesih'in dili olan Aramice'yi konuşan ve öğreten rahiplerden birini manastırda göebilirsiniz.

Kırklar Kilisesi

Mardin bir zamanlar büyük bir Hıristiyan cemaatine ev sahipliği yapmıştır ve Hristiyanlar için önem teşkil eden en mühim kiliselerden biri, eksiksiz bir Mardin turu için vazgeçilmez olan Kırk Şehitlerin Süryani Ortodoks Kilisesi olarak bilinen Kırklar Kilisesi'dir. Mardin Müzesi'nin 100 metre kadar uzaklıkta yer alır. Kilisenin parçaları 569 yılına kadar uzanmaktadır, ancak göreceğiniz çoğu eser Orta Çağ eseridir.

Kasimiye Medresesi

Akkoyunlu Hanedanı Sultan Kasim tarafından 1459 yılında tamamlanan Kasimiye Medresesi'ne, şehir merkezinin batısındaki kısa işaretleri takip ederek ulaşabilirsiniz. Binanın iki açık bölümü bulunur; bunlardan biri sağda yer alan camidir ve solda güzel bir avluyu çevreleyen medrese bulunur.

Mardin Çarşısı

Mardin'in hareketli çarşısı, eski şehrin ana caddesine paralel uzanır. Mardin’e has yöresel eşyalar satın almak için uğrayabileceğiniz çarşı bölgesi, otantik bir şehir pazarının havasını almak isteyenler için de biçilmiş bir kaftandır. Ayrıca mevsimlik ürünler üretmek için baharat dükkanları, taze meyve ve sebze stantları ve yerel ihtiyaçlara uygun çeşitli dükkanlar da bulunmaktadır. Çarşı merkezinde güzel oyma minaresi ile 12. yüzyıldan kalma Ulu Camii de bulunur.

Bunları Yapmadan Dönmeyen

·         Mardin Çarşısı’nda, kentin yerel halkı ile kaynaşarak misafirperverliklerine tanık olun.

 ·         Varlığı M.S. 1290'a kadar uzanan ve mermer odaların yanı sıra; Türk motifleri içeren halıların ve yastıkların bulunduğu ahşap oturma alanlarına ev sahipliği yapan Emir Hamamı’nı mutlaka ziyaret edin.

·         M.S. 505’ten beri ayakta duran Dara Antik Şehri’ni, Mardin gezilecek yerler listenize ekleyin.

·         Arnavut kaldırımlı sokakları, kendine has mimarisi ve keyifli halkı ile eski dünya cazibesini koruyan Midyat’a mutlaka uğrayın.

  ·         Midyat'tan Tur Abdin'e kısa bir sürüş mesafesinde olan ve Mezopotamya ovalarına bakan tepede konumlanan Mor Gabriel Manastırı’nı keşfedin. Manastırın duvarları içinde, keşişlerin mezarları, muhteşem bir kilise ve hala manastırı yöneten rahipler ve rahibeler vardır.

Gezimiz, minimum 30 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi gezi hareket tarihinden 5 gün öncesidir ve acenteniz tarafından iletilecektir.

Redarena Tur, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü?ne tabidir. Özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Redarena Tur, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.

3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimleri sadece 2 yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir. 

Panoramik şehir gezileri, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli gezilerdir. Şehir gezileri ve ekstra geziler, içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir veya hava durumuna bağlı olarak gerçekleşmeyebilir. Bu durumda Redarena Tur, olabilecek en uygun alternatifi sunmakla yükümlüdür. Ekstra geziler minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları, içerik ve katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilir.

Programda belirtilen ekstra geziler servis aldığımız yerel acente tarafından düzenlenmekte olup tur fiyatına dahil değildir. Belirtilen ekstra gezi fiyatları, tavsiye niteliğindedir.

Düzenlenen bu geziler, bir grup gezisi olduğundan, yol güzergâhı üzerinde yapılan turlarda, ziyaretin gruba ekonomi ve süre faydası sağlayan bu ekstra turlara katılmak istemeyen misafirlerimiz, yakın bir tesiste ekstra gezi bitene kadar grubu beklemeyi kabul eder. Gezi bitiminde otobüsümüz bu misafirlerimizi alacak ve gezimiz devam edecektir. 

Tur dâhilinde sunulan Etkinlik programında(Konser, Festival, Spor turları) oluşabilecek tarih değişikliği ve/veya iptalinden acentamız hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Böyle bir durumda Tur programımızın Turistik servisleri verilecek olup, iptal durumunda Paket sözleşmedeki şartlar geçerlidir.

Tur programında fiyata dahil olan etkinlik bileti 3.katagori(en düşük katagori) olarak planlanmış olup , programına göre değişkenlik gösterebilir.

Rehber

Havalimanın ?da Redarena Tur başvuru masası ve alan kalkış ekibi bulunuyor. Rehberiniz sizleri başvuru masasında karşılıyor ve gezi sonuna kadar eşlik ediyor. Kişi sayısının az olduğu durumlarda yerel Rehber gidilen ülkenin Havalimanından karşılamaktadır.

Vize 

T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden veya web sitemizden temin edebileceğiniz ?Vize İçin Gerekli Evraklar? listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Redarena Tur sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.