Super Bowl FinaliSuper Bowl Maç Turu

Her sezon gerek etkinlikleri gerekse heyecanlı dakikaları ile tüm dünya tarafından sabırsızlıkla beklenen Super Bowl, National Football League (NFL) ?in şampiyona oyunu olarak Amerikan futbolunun en iyilerini belirliyor. NFL ile American Football League ( AFL) ?in anlaşması sonucu ortaya çıkan Super Bowl, tarihte ilk olarak 15 Ocak 1967 yılında gerçekleşmesi ile hatırlanıyor. O tarihten bu yana bir gelenek gibi sürdürülen bu organizasyon resmi olmamakla birlikte Amerikan Ulusal Bayramı olarak kabul görüyor. Ayrıca dünya genelinde UEFA Şampiyonlar Ligi finalinin ardından en çok izlenen etkinlik olarak ikinci sırada yer alıyor.

Denver Broncos, Carolina Panthers, Seattle Seahawks, New England Patriots, San Fransisco 49ers, New York Giants, Green Bay Packers, New Orleans Saints ve Arizona Cardinals NFL?de şampiyona için yarışan başarılı takımlardan yalnızca birkaçı. Amerikan futbolunun en profesyonel ligi olan NFL, yaz sonuna doğru başlayarak 32 takımın mücadelesine sahne oluyor ve ligde başarılı olan iki takım Super Bowl finalisti olmaya hak kazanıyor. Bugüne dek 13 kez şampiyon olan Green Bay Packers en başarılı takım ünvanına sahip; 40 yaşındaki Denver Broncos oyuncusu Manning ise NFL organizasyonunda en çok kazanan oyuncu ünvanını taşıyor.

50?yi aşkın yıldır Amerikan devlerinin şampiyonluklarına sahne olan Super Bowl, yalnızca sıradan bir futbol ligi değil; festival havasında geçen bu büyük organizasyon aynı zamanda futbol fanatiklerine unutulmaz anlar yaşatıyor. Super Bowl karşılaşmasından bir gün önce kitleleri bir araya getiren NFL Fan Experience sayesinde küçükten büyüğe herkesin katılabileceği çeşitli oyunlar ve yarışmalar düzenleniyor. Eğlencenin hiç eksilmediği bu turnuvada, ?Super Bowl Halftime Show? ismiyle birçoğumuzun aklında yer eden devre arası etkinlikleri maç esnasında şenlik havası yaratıyor. Bugüne kadar Michael Jackson, The Rolling Stones, Whitney Houston, Madonna, Bruno Mars ve Beyonce gibi isimlerin tüyleri diken diken eden performanslarına sahne olan Super Bowl, bu sezon da etkinlikleri ve sürpriz isimleriyle dünyanın dört bir yanından insanı bir araya getirecek.

NFL?in yıllık şampiyona oyunu olan Super Bowl?u ekran başında seyretmekten sıkıldıysanız, size güzel bir haberimiz var! Amerikan futbolunun devlerini ve dünyaca ünlü sanatçıları birebir izleyebileceğiniz Super Bowl turumuz sayesinde hem muhteşem bir tatil yapacak, hem de herkesin tribünlerde yer alabilmek için adeta yarıştığı Super Bowl hayalini gerçekleştireceksiniz! Maç günü öncesinde ve sonrasında şehri dilediğiniz gibi gezebileceğiniz Super Bowl biletleri dahil turumuzun uçak biletleri, konaklama ve NFL Fan Experience girişi gibi ayrıcalıkları ise sizleri bekleyen detaylar arasında.