Euroleague Final Four BiletleriEuroleague Final Four biletleri

Avrupa’nın en prestijli basketbol organizasyonu Euroleague, kurulduğu 1957 yılından bu yana Avrupa çapında basketbol dünyasının şampiyonunu belirliyor. İlk yıllarında yalnızca ulusal ligde şampiyon olmayı başaran takımların katılabildiği bu organizasyona, günümüzde kendi ülkesinin en üst seviye liginde şampiyon olamasa da, başarılı olan önemli takımlar katılabiliyor. A lisansına sahip kulüpler turnuvaya direkt katılma hakkında sahip; içlerinde Fenerbahçe, Anadolu Efes, Barcelona Lassa ve Real Madrid’in de bulunduğu A lisanslı toplam 11 takım her sezon Euroleague mücadelesi veriyor.

İlk galibiyetini kaptığı 1964 senesinden bugüne toplam dokuz şampiyonluk, sekiz ikincilik yaşayan Real Madrid, Euroleague’in en başarılı takımı statüsünde; Real Madrid’i ise yedi kez şampiyonluk sevinci yaşayan Rus temsilcisi CSKA Moskova takip ediyor. 2015 yılına dek 24 takımın birçok aşamadan geçerek Dörtlü Final’e ulaştığı Euroleague, yeni formata göre iki aşama oynayan 16 takımdan oluşuyor. Turnuva için seçilen takımlar birbirleriyle lig usülüne uygun ikişer maç yapıyor ve turnuvayı ilk sekizde bitiren kulüpler Play off turuna yükseliyor. Kazanan takımları Dörtlü Final’e taşıyacak olan Play off karşılaşmaları ise beş maç üzerinden oynanıyor ve üç kez galip gelebilen takımlar Euroleague Final Four’da mücadele etmeye hak kazanıyor.

1988 yılından beri gerçekleşen Euroleague Dörtlü Final, her yıl komite tarafından belirlenen bir şehirde gerçekleşiyor. İlk karşılaşmanın Belçika’da gerçekleştiği Euroleague Final Four’a, 1992 ve 2012 yıllarında ev sahipliği yapan İstanbul’un 2017 yılında tekrar kapılarını açması Türk taraftarlarını heyecanlandıran detaylar arasında. Jan Vesely, Felipe Reyes, Nemanja Bjelica, Milos Teodosic ve Vassilis Spanouliss gibi başarılı oyuncuların sahada ter döktüğü Euroleague turnuvasını, Dörtlü Final’in oynandığı en heyecanlı gününde capcanlı seyretmeye hazır mısınız?

“I Feel Devotion” sloganıyla hafızalara kazınan bu turnuvayı, Red Arena Tur ayrıcalığı ile tribünlerden seyredebilir ve bu unutulmaz deneyimi yaşayabilirsiniz! Taksit ve kapıya teslim avantajlarıyla sahip olabileceğiniz Euroleague Final Four biletleri sayesinde, Avrupa’nın yeni şampiyonunu yerinde görebilirsiniz. Tüm dünyanın gözleri ekranlara çevrilmişken, Final Four heyecanının yaşandığı sahada yerinizi almak için şimdiden Euroleague bileti satın alın ve Dörtlü Final’in mücadele dolu dakikalarında takımınızı destekleyin.


Rezervasyon için

+90 216 368 8483

Yurt dışı turlar ve
maç biletleri 5 taksit

1