Roland Garros Biletleri

Dört farklı organizasyonun buluşma noktası Grand Slam tenis turnuvasının ikincisi olan Fransa Açık, namıdiğer Roland Garros turnuvası, her sezon Mayıs ayında muhteşem karşılaşmalara sahne oluyor. İsmini Fransız savaş pilotu Roland Garros’tan alan bu turnuva, diğerlerinden farklı olarak, zorlu çekişmelere zemin hazırlayan toprak kortta oynanıyor. İki haftalık bir süreç boyunca süren Fransa Açık tenis turnuvasının uzun soluklu müsabakalarını, turnuvanın gerçekleştiği Roland Garros Stadyumu’nda seyretmeye ne dersiniz?

İlk olarak 1891 senesinde düzenlenen ve yalnızca erkek tenisçilerin raket savurduğu Fransa Açık tenis turnuvası, 1897 yılından bu yana kadınlar kategorisine de yer veriyor. Oynandığı ilk sezon ulusal çapta düzenlenen turnuvanın ilk şampiyonu ise Britanyalı H. Briggs; Andre Vacherot, Paul Ayme, Max Decugis, Henri Cochet, Björn Borg ve timsah lakaplı Jean Rene Lacoste gibi oyuncular da Fransa Açık tarihindeki dev tenisçiler arasında yer alıyor. 1925 yılına dek yalnızca ulusal çapta oynanan tenis turnuvası, uluslararası boyuta ulaşarak günümüzdeki halini alıyor ve dünyanın dört bir yanından birçok başarılı tenisçi, o günden bugüne aynı kortta ter döküyor. Bu turnuvanın diğer bir özelliği ise, amatör ve profesyonel tenisçilerin buluştuğu ilk Grand Slam turnuvası olması.

Paris’in kalbinde gerçekleşen Roland Garros tenis turnuvasının bugünkü başarılı erkek tenisçileri arasında son dönemin en çok kazanan ismi Rafael Nadal, Sırp tenisçi Novak Djokovic, İskoçyalı Andy Murray ve İsviçreli raket ustası Stanislas Wawrinka gibi isimler bulunuyor. Çekişmeli karşılaşmalara sahne olan bu büyük spor organizasyonunu yerinde izlemek ise bambaşka bir deneyim; turnuva başlangıcının günler öncesinde tükenen Roland Garros biletleri ile tenis tutkunları merkez kort Philippe - Chartier’deki yerini belirliyor. Eğer tenis dünyasının sıkı takipçisiyseniz, siz de Paris şehrinin ışıkları altında devlerin kapıştığı eşsiz müsabakalara birebir tanık olabilirsiniz!

Roland Garros tek erkekler yarı finali ve turnuvanın en heyecanlı aşaması olan final turu için korttaki yerinizi ayırtmak, Red Arena Tur ile yalnızca bir adım ötenizde. Taksit ve kapıya teslim avantajlarından faydalanarak Fransa Açık biletlerinize sahip olabilir ve tenis dünyasını kasıp kavuran raket düellolarını capcanlı izleyerek takipçisi olduğunuz oyuncuyu destekleyebilirsiniz!


Rezervasyon için

+90 216 368 8483

Yurt dışı turlar ve
maç biletleri 5 taksit

1