UEFA Super Cup Biletleri

UEFA Avrupa Ligi ile Şampiyonlar Ligi galiplerinin buluşma noktası UEFA Süper Kupası, her yıl Ağustos ayında Avrupa’nın en iyi takımını belirliyor. Bu muhteşem düellonun çıkış noktası ise bir hayli ilginç; Hollandalı bir gazeteci tarafından ortaya atılan bu dahiyane fikir sayesinde, Avrupa her yıl yeni şampiyonuyla buluşuyor. 1973 yılında hayata geçirilen organizasyon, her sezon renkli görüntülere sahne oluyor.

İtalyan kulüp Milan ile Katalan ekip FC Barcelona, futboldaki muhteşem performanslarını UEFA Super Cup’ta da sergiliyor. Beşer kez Avrupa kupasına sahip olan iki takımdan, üst üste iki sezon kupayı kaldıran Milan, Super Cup’ta bu başarısıyla anılıyor. Başarıları yalnızca bununla sınırlı kalmayan Milan, aynı zamanda ilk kez orijinal kupaya sahip olmasıyla da hatırlanıyor. Milan’ın yanı sıra, İtalya’yı temsilen UEFA Süper Kupası’nda oynamaya hak kazanan sekiz kulüp sayesinde, İtalya, organizasyondaki en başarılı ülke olarak kabul ediliyor.

İspanya temsilcisi Barcelona ise kupayı toplamda beş defa kaldırmasıyla, kupanın orijinalini kaldıran ikinci kulüp olarak hafızalara kazınmış durumda. Super Cup sahalarından inmeyen iki ülkenin diğer takımları Liverpool ve Real Madrid de, şampiyonluk sıralamasındaki yerini koruyor. 2000 yılında altın golle birlikte şampiyonluğa ulaşan, milli gururumuz Galatasaray’ın da katıldığı UEFA Süper Kupası’nda Sevilla, Atletico Madrid, Alman ekip Bayern Munich ve Rus temsilcisi Petersburg gibi kulüpler de şampiyonluğu tadan takımlar arasında yer alıyor.

1998 yılına kadar çift maç usülü oynanan UEFA Super Cup’ın değişen formatı ile birlikte, artık rakipler yalnızca 90 dakika boyunca mücadele ediyor. Beraberliğin yaşandığı durumlarda uzatmalara gidilen Super Cup’ta, ek sürede topu ilk olarak ağlarla buluşturan takım organizasyonun şampiyonu olarak belirleniyor. Daima bağımsız sahada oynanan karşılaşmalar, her ne kadar yeni formatın devreye girdiği ‘98 yılından 2013 yılına kadar Monaco’daki II. Louis Stadyumu’nda gerçekleşse de, alınan kararla birlikte artık her yıl farklı stadyumlarda oynanıyor.

Dünyanın dört bir yanında oynanmaya başlanan bu organizasyon için, UEFA Süper Kupası biletlerinin bir kısmı takım taraftarlarına, geri kalanı ise maçı yerinde seyretmek isteyen futbol tutkunlarına satılıyor. Siz de Red Arena Tur avantajlarından faydalanarak Super Cup heyecanına ortak olmaya ne dersiniz? Avrupa’nın en başarılı futbol takımının belirlendiği bu yarışı yerinde ve birebir seyretmek için, maç biletinin güvenilir adresi Red Arena Tur’dan UEFA Super Cup biletlerine taksit ve kapıya teslim fırsatlarıyla sahip olabilirsiniz! Tek tıkla güvenli alışverişin keyfini çıkarın ve UEFA Super Cup maç biletlerini alarak tribünlerdeki yerinizi şimdiden ayırtın!


Rezervasyon için

+90 216 368 8483

Yurt dışı turlar ve
maç biletleri 5 taksit

1