TOSKANA TADIM ve GASTRONOMİ TURU

Konaklama Classic Oda
17.05.2019 - 19.05.2019    3 Gün - 2 Gece    
Toscana / İtalya
1.690 den başlayan fiyatlar
 • Gurme Turu
 • Tadım turu
 • Gezgin Turu
 • THY ile
 • Özel Konsept Otel
 • Kültür Turu

 TOSKANA TADIM ve GASTRONOMİ TURU

İtalya kıyılarında bulunan Toskana Bölgesi; şiirsel manzarası, tarihi mimarisi ve büyüleyici üzüm bağları ile dünyanın sayılı dikkat çeken yerleri arasında bulunuyor. Bölgeyi özel kılan önemli detaylardan biri olan Toskana mutfağı ise yalnızca İtalya’ya değil, tüm Avrupa’ya ilham veriyor. Eğer bir defa olsun bu eşsiz lezzetleri tadabilirseniz, şanslısınız demektir! Red Arena Tur, her yıl Toskana’ya düzenlediği gurme turları ile hem ağzınıza layık bir deneyim vadediyor hem de filmlerde görmeye alışık olduğunuz cinsten manzaralara tanık olmanıza ortam hazırlıyor.
Cortona’da başlayan bu leziz yolculuk, önce Montepulciano ve Montalcino adındaki şarap bölgelerinden geçiyor; ardından masal şehir Siena’ya uğruyor ve tarihe tanıklık eden San Gimignano kasabasında son buluyor. Michelin yıldızlı restorana ev sahipliği yapan otelde konaklama ayrıcalığının yanı sıra, ünlü İtalyan şef Silvia Baracchi ile unutulmaz bir Cooking Class deneyimi de sizleri bekliyor! İtalyan mutfağının inceliklerini, uygulayarak öğrenebileceğiniz keyifli ders ile beraber, Toskana tadım turu boyunca bölgenin tarihi yerlerinden şarap mahzenlerine kadar sayısız önemli noktaya şahit olacaksınız! Red Arena Travel ile gerçekleşecek olan gastronomi seyahati için yerinizi hemen ayırtabilir, dünyanın en iyi mutfaklarından birini birebir deneyimleyebilirsiniz!
Fiyata Dahil Olan Hizmetler
 • Türk havayolları ile İstanbul- Bologna-İstanbul gidiş dönüş ekonomi sınıf uçak bileti
 • Özel konseptli 4* Relais & Châteaux Il Falconiere Otel’de 4 gece oda kahvaltı konaklama
 • Havalimanı otel havalimanı transferleri
 • Yerel rehberlik hizmeti
 • Türkçe rehberlik hizmeti
 • Şehirler arası otobüs ulaşımları
 • 3 öğle yemeği
 • 1 adet Michelin yıldızlı şefi Silvia Baracchi'nin eşliğinde özel cooking class (3 saat)
 • 1 adet Michelin 1 yıldızlı otel restoranında akşam yemeği
 • 1 adet Bottega Barrachi'de restoranda akşam yemeği
 • Montepulciano ve Pienza tadım turu
 • Siena ve San Gimignano kültür turu
 • Peraguia ve Assisi turu
 • Seyahat sağlık sigortası
 • Otel konaklama vergisi
 • Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 • 15 TL yurt dışı çıkış harç pulu bedeli
 • Vize hizmet ve bedeli 120€

TOSKANA

İtalya’nın 20 özerk bölgesinden biri olan Toskana, tarihi mirası ve tabii güzellikleri ile dikkat çekiyor. İtalya’nın merkez bölgesi olarak kabul gören Toskana bölgesi, UNESCO tarafından koruma altında olan 6 merkeze de ev sahipliği yapıyor. Her yıl milyonlarca turistin fotoğraflarına eşlik eden ünlü Pisa Kulesi’nin yer aldığı bu bölge, kültür ve sanatın can bulduğu birçok merkezin yanı sıra, İtalyan mutfağının da göz bebeği olarak görülüyor. Üçte ikisini tepeliklerin ve dörtte birini dağlık alanların oluşturduğu Toskana, insanı başka bir diyara götüren yemyeşil vadileri, üzüm bağları ve davetkar şarap kokusunun yayıldığı sokakları ile ziyaretçilerine unutulmaz bir tatil deneyimi sunuyor.


Toskana Bölgesinin Festival Tutkusu
 • Her yıl 2 Temmuz ve 16 Ağustos günlerinde düzenlenen ve dünyanın dört bir yanından turistlere yerel bir coşku yaşatan geleneksel at yarışı festivali Palio di Siena’ya (II Palio) katılabilirsiniz.
 • Riboletta çorbasından biberiye ile yapılan yemeklere kadar daha birçok lezzetin tadılması için ünlü aşçıların yeteneklerini sergilediği ve Toskana şarapevlerinin şaraplarını tattırdığı Boccaccesca Şarap ve Yemek Festivali’ne katılarak, Toskana bölgesinin mutfak kültürünü yakından tanıyabilirsiniz.
 • Pisa şehrinde, Arno Nehri üzerinde dolaşan tekneler, kostümlü insanlar ve meşaleler ile kutlanan Regata di San Ranieri Festivali’ne katılarak eğlenceli dakikalar geçirebilirsiniz.
 • Haziran-Temmuz arası düzenlenen Fiesole Müzik Festivali’ne katılarak müziğin, tiyatronun ve dansın büyüsüne kapılabilirsiniz.
 • Pisa şehrinin meşhur köprüsü üzerinde kostümlü savaşların yapıldığı Gioco del Ponte Festivali’ni seyrederek tarihin tozlu sayfalarını aralayabilirsiniz.
 • Puccini Gölü kıyısında, opera bestecisi Puccini’nin anısına düzenlenen Pucciniano Festivali’ne katılarak dünyanın dört bir yanından gelerek performans sergileyen opera üstatlarını dinleyebilirsiniz.
Toskana’da Nereye Gidilir?
 • Michelangelo’ya ait eserlerin birebir kopyalarının yer aldığı Michelangelo Meydanı, Floransa şehrinin minyatür halini anımsatıyor. Bu meydana giderek şehrin muhteşem manzarasına tanıklık edebilirsiniz.
 • İnşa planı Latin haçı şeklinde olan, dış mimarisinde gotik ve Romanesk tarzın özelliklerini taşıyan Floransa Katedrali’ni ziyaret ederek, Rönesans döneminin yalın çizgileri ile donatılmış iç bölgesini gezebilirsiniz.
 • Floransa Katedrali’nin karşısında yer alan ve dini bir yapı olan Aziz Giovanni Vaftizhanesi’ni ziyaret edebilir, Romanesk mimariye sahip bu sekizgen yapıya şahit olabilirsiniz.
 • Bir zamanlar Medici ailesinin ofis olarak kullandığı Uffizi Galerisi, günümüzde Medici ailesine ait sanat eserlerine ev sahipliği yapıyor. Dünyanın en eski sanat müzelerinden biri olan Uffizi Galerisi’ni ziyaret ederek sıra dışı süslemelerin can bulduğu duvarlara bakarken tarihte kısa bir yolculuk yapabilir ve Medici ailesinin sanat koleksiyonunu inceleyebilirsiniz.
 • Floransa şehrinde yer alan ve bir Rönesans sarayı olan Medici Riccardi Sarayı, taş duvar işçiliği ile yapılan mimarisi ve Rönesans kültürünü yansıtan tarzı ile zıtlığa vurgu yapıyor. Oldukça ilginç bir tasarıma sahip olan, Medici ailesine ait bu sarayı ziyaret edebilirsiniz.
 • Bir Roma Katolik Kilisesi olan ve barok stili mimarinin yansıtıldığı San Frediano in Castello’ya gidebilirsiniz.
 • Pisa şehrinin kudretini simgeleyen Pisa Kulesi, günümüzde en çok ziyaret edilen tarihi yapılar arasında yer alıyor. Her yıl, milimetrenin onda yedisi oranında güney yönüne doğru eğilme gösteren ve Pisa şehrinde yer alan bu tarihi kuleyi ziyaret ederek hoş bir anı niteliğinde fotoğraflar çekebilirsiniz. Ayrıca yine Pisa şehrinde yer alan ve Roma Katolik dini yapısı olan Pisa Vaftizhanesi’ni ziyaret edebilirsiniz.
 • Eski bir şehir olan San Gimignano’da konumlanmış artistik ve tarihi müze SanGimignano1300’ü ziyaret ederek Ortaçağ dönemine ait eserleri, seramikleri, şehrin tarihi hakkındaki ayrıntıları ve sanat galerilerini inceleyebilirsiniz.
 • Toskana bölgesinin Lucca komününde yer alan, Roma Katolik Bazilikası San Michele in Foro’yu ziyaret edebilirsiniz.
 • Doğa manzarasının Rönesans mimariye sahip yapılar ile buluştuğu, şarap evlerinin ve üretim mahzenlerinin yer aldığı Montepulciano köyü ve Brunello di Montalcino şarapları ile nam salan Montalcino kasabası da Toskana bölgesi gezilecek yerler arasında.
Toskana’da Lezzet Durakları

Pizza ve makarnası ile ünlü İtalyan mutfağının geleneksel lezzetlerinden bir olan Pici makarnasını ve ”Riboletta” ismi verilen Toskana çorbası Moltepulciano köyünde yer alan Trattoria di Cagnano’da yiyebilir ve ünlü Moltepulciano şaraplarını tadabilirsiniz. Yine Moltepulciano köyünde; Cervognano tepesinde kurulan I Poderi Boscarelli şarapevine gidebilir ve ünlü Vino Nobile şarabını kaliteli ellerde yudumlayabilirsiniz. Etin gramaj hesabı ile müşteriye tanıtılarak pişmeye gönderildiği Osteria Acquacheta’ da mükemmel bir yemek yiyebilir ve yine bölgeye ait şarapları tadabilirsiniz. Tavşan etli makarnası ve tavuk ciğeri ile ünlü Siena şehrine gittiğinizde Osteria Le Logge’da ya da Antica Trattoria Botteganova’da akşam yemeği yiyebilirsiniz. Pisa Kulesi’ni ziyaret edip de bölgeye ait restaurantlarda yemek yemeden dönmek olmaz! Güzel bir aile işletmesi olan Gusto Al 129’da damağınızın alışık olmadığı lezzetteki pizzaları tadabilir ya da L’Ostellino adlı sandviç barda atıştırabilirsiniz.

Gezimiz, minimum 30 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi gezi hareket tarihinden 5 gün öncesidir ve acenteniz tarafından iletilecektir.

Redarena Tur, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü?ne tabidir. Özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Redarena Tur, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.

3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimleri sadece 2 yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir. 

Panoramik şehir gezileri, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli gezilerdir. Şehir gezileri ve ekstra geziler, içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir veya hava durumuna bağlı olarak gerçekleşmeyebilir. Bu durumda Redarena Tur, olabilecek en uygun alternatifi sunmakla yükümlüdür. Ekstra geziler minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları, içerik ve katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilir.

Programda belirtilen ekstra geziler servis aldığımız yerel acente tarafından düzenlenmekte olup tur fiyatına dahil değildir. Belirtilen ekstra gezi fiyatları, tavsiye niteliğindedir.

Düzenlenen bu geziler, bir grup gezisi olduğundan, yol güzergâhı üzerinde yapılan turlarda, ziyaretin gruba ekonomi ve süre faydası sağlayan bu ekstra turlara katılmak istemeyen misafirlerimiz, yakın bir tesiste ekstra gezi bitene kadar grubu beklemeyi kabul eder. Gezi bitiminde otobüsümüz bu misafirlerimizi alacak ve gezimiz devam edecektir. 

Tur dâhilinde sunulan Etkinlik programında(Konser, Festival, Spor turları) oluşabilecek tarih değişikliği ve/veya iptalinden acentamız hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Böyle bir durumda Tur programımızın Turistik servisleri verilecek olup, iptal durumunda Paket sözleşmedeki şartlar geçerlidir.

Tur programında fiyata dahil olan etkinlik bileti 3.katagori(en düşük katagori) olarak planlanmış olup , programına göre değişkenlik gösterebilir.

Rehber

Havalimanın ?da Redarena Tur başvuru masası ve alan kalkış ekibi bulunuyor. Rehberiniz sizleri başvuru masasında karşılıyor ve gezi sonuna kadar eşlik ediyor. Kişi sayısının az olduğu durumlarda yerel Rehber gidilen ülkenin Havalimanından karşılamaktadır.

Vize 

T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden veya web sitemizden temin edebileceğiniz ?Vize İçin Gerekli Evraklar? listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Redarena Tur sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.


İTALYA VİZE EVRAKLARI ( 125 €)

SERBEST MESLEK SAHİPLERİ

 • Geçerli pasaportunuz, varsa eski pasaportlarınız
 • İş yeri antetli kağıdına seyahat sebebinizi ve seyahat tarihlerinizi belirten yetkili tarafından imzalanmış ve kaşelenmiş dilekçe

 • İmza beyannamesi fotokopisi
 • Vergi levhası fotokopisi(son vergi yılı işlenmiş olmalıdır)
 • Bağlı bulundukları odadan belge (6 aydan eski olmamalıdır)
 • DOKTORLAR........................TABİPLER ODASINDAN
 • AVUKATLAR.........................BARODAN
 • MİMAR VE MÜHENDİSLER .......MİMARLAR VE MÜHENDİSLER ODASINDAN
 • İçinde bakiye bulunan son 3 aylık hesap hareketini yansıtan banka hesap cüzdanı veya bankadan alınmış kaşeli imzalı hesap extresi aslı (extre ekinde imzayı atan banka yetkilisinin sirkü fotokopisi de olmalıdır)
 • Varsa kira gelirlerinizi belgeleyen kontrat fotokopisi, tapu fotokopileriniz, araç ruhsat fotokopisi
 • 2 adet arka fonu beyaz biometrik fotoğraf
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Evli çiftler için evlilik cüzdanı fotokopisi(eşinizle birlikte seyahat ediyorsanız gereklidir)
 • Otel ve uçak rezervasyonları
 • En az 30.000EUR teminatı olan seyahat ve sağlık sigortası aslı (tarafımızdan temin edilmektedir)
 • Vize başvuru formunun 3 ve 4 ve 5.sayfasında yer alan imza bölümleri tarafınızdan imzalanmalıdır

ÜCRETLİ ÇALIŞANLAR İÇİN

 • Geçerli pasaportunuz, varsa eski pasaportlarınız
 • İş yeri antetli kağıdına şirketteki görevinizi ve izin tarihlerinizi belirten yetkili tarafından imzalanmış ve kaşelenmiş dilekçe
 • İmza sirküleri fotokopisi
 • Ticaret veya sanayi odasından faaliyet belgesi(6 aydan eski olmamalıdır)
 • Vergi levhası fotokopisi (son vergi yılı işlenmiş olmalıdır)
 • Sicil gazetesi fotokopisi
 • Sigortalı işe giriş bildirgesi fotokopisi
 • SSK hizmet dökümü
 • Son 3 aylık maaş bordrosu aslı
 • İçinde bakiye bulunan son 3 aylık hesap hareketini yansıtan banka hesap cüzdanı orjinali veya bankadan alınmış kaşeli imzalı hesap extresi (extre ekinde imzayı atan banka yetkilisinin sirkü fotokopisi de olmalıdır)
 • Varsa kira gelirlerinizi belgeleyen kontrat fotokopisi, tapu fotokopileriniz, araç ruhsat fotokopisi
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Evli çiftler için evlilik cüzdanı fotokopisi(eşinizle birlikte seyahat ediyorsanız gereklidir
 • Otel ve uçak rezervasyonları
 • En az 30.000EUR teminatı olan seyahat ve sağlık sigortası aslı (tarafımızdan temin edilmektedir)
 • Vize başvuru formunun 3 ve 4 ve 5.sayfasında yer alan imza bölümleri tarafınızdan imzalanmalıdır
 • EV HANIMLARI İÇİN; ? 2 biometrik fotoğraf, Kimlik fotokopisi ? En az 6 ay geçerli pasaport (Son 10 yıl içinde alınmış olmalı) ? Tüm eski pasaportlarınızı da beraber sunmanız gerekecektir. ? Konsolosluğa hitaben dilekçe ? Gayrimenkul tapu fotokopisi, Uluslararası sağlık sigortası ? Hesap cüzdan fotokopisi (Pasaport) ? Eşi çalışıyor ise veya işveren ise yukarıda belirtilen belgeler eklenecektir.

MEMURLAR İÇİN

 • Geçerli pasaportunuz, varsa eski pasaportlarınız
 • Çalıştığınız kurumdan işi yerindeki görevinizi ve izinli olduğunuz tarihleri belirten dilekçe
 • Son 3 aylık maaş bordrosu aslı
 • İçinde bakiye bulunan son 3 aylık hesap hareketini yansıtan banka hesap cüzdanı veya bankadan alınmış kaşeli imzalı hesap extresi aslı (extre ekinde imzayı atan banka yetkilisinin sirkü fotokopisi de olmalıdır)
 • Varsa kira gelirlerinizi belgeleyen kontrat fotokopisi, tapu fotokopileriniz, araç ruhsat fotokopisi
 • 2 adet arka fonu beyaz biometrik fotoğraf
 • Evli çiftler için evlilik cüzdanı fotokopisi(eşinizle birlikte seyahat ediyorsanız gereklidir)
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Otel ve uçak rezervasyonları
 • En az 30.000EUR teminatı olan seyahat ve sağlık sigortası aslı (tarafımızdan temin edilmektedir)
 • Vize başvuru formunun 3 ve 4 ve 5.sayfasında yer alan imza bölümleri tarafınızdan imzalanmalıdır.

EMEKLİLER İÇİN

 • Geçerli pasaportunuz, varsa eski pasaportlarınız
 • İtalya konsolosluğuna hitaben seyahat sebebinizi ve seyahat tarihinizi belirten tarafınızdan imzalanmış dilekçe
 • Emeklilik kimlik cüzdanı fotokopisi
 • İçinde bakiye bulunan son 3 aylık hesap hareketini yansıtan banka hesap cüzdanı fotokopisi veya bankadan alınmış kaşeli imzalı hesap extresi aslı (extre ekinde imzayı atan banka yetkilisinin sirkü fotokopisi de olmalıdır)
 • Varsa kira gelirlerinizi belgeleyen kontrat fotokopisi, tapu fotokopileriniz, araç ruhsat fotokopisi
 • 2 adet arka fonu beyaz biometrik fotoğraf
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Evli çiftler için evlilik cüzdanı fotokopisi(eşinizle birlikte seyahat ediyorsanız gereklidir)
 • Otel ve uçak rezervasyonları
 • En az 30.000EUR teminatı olan seyahat ve sağlık sigortası aslı (tarafımızdan temin edilmektedir)
 • Vize başvuru formunun 3 ve 4 ve 5.sayfasında yer alan imza bölümleri tarafınızdan imzalanmalıdır

NOT :Pasaportunda daha önceden alınmış schengen vizesi olmayanların; konsolosluğun belirlediği bir tarihte şahsi mülakata gitmeleri gerekecektir.