Almanya Turları ile Duyduğunuza Değil, Gördüğünüze İnanın

Avrupa'nın çoğu kentinde etkisini sürdüren Orta Çağ esintileri belli ki Almanya'da da ayakta kalmayı başarabilmiş; ülkenin birçok kentinde yer alan gotik mimarili yapılar bunun en büyük kanıtı. Gelişen sanayi ve modernizm Almanya'yı tanımlayan şeyler olsa da, dağlarla ve göllerle çevrili, tabii güzelliklerini kaybetmemiş, köklü tarihini kucaklayan bu güzel ülke geleneksel yapısını istikrarla sürdürüyor. İki binden fazla şehre ev sahipliği yapan Almanya'da Münih, Berlin, Köln, Hamburg ve Stuttgart ise en çok ziyaret edilen şehirler arasında yer alıyor. Kültürel ve sanatsal yönden insanı etkileyen, gece hayatı ile eğlenceyi tanımlayan, yenilikleri ile insanın ufkunu açan bu ülkeyi keşfetmek için keyifli bir Almanya turu yapmaya ne dersiniz' Üstelik tek yapmanız gereken, rotanızı çevireceğiniz yönü belirlemek!

Her zevke hitap eden bu ülkede, nereye gideceğinizden ziyade ne amaçla gitmek istediğiniz önem taşıyor. Kültürel doyuma ulaşmak isteyenler için zengin alternarifleriyle dikkat çeken Berlin, beş farklı müzeye ev sahipliği yapan Müzeler Adası, East Side Gallery, Alte Ulusal Sanat Müzesi ve bir diğer sanat müzesi olan Gemaldegalerie gibi daha birçok popüler nokta sunuyor. Gezmeyi, alışveriş yapmayı ve yeme - içme kültürünü keşfetmeyi seviyorsanız Gendarmenmarkt, Alexanderplatz ve Friedrichstraße gibi meydanlarda vakit geçirerek dolu dolu bir Berlin turu geçirebilirsiniz.

Bir diğer Almanya şehri olan Münih ise bilim ve teknolojinin merkezi olmasının yanı sıra, Neues Rathaus, Altes Rathaus, Alter Peter, Residenz gibi mimarileri ve Marienplatz, Maximilianstrasse gibi tarihi meydanları ile geçmişine sahip çıkıyor. Alman teknolojisini geçmişi ve bugünüyle gözler önüne seren Alman Müzesi ve BMW'nin tarihçesinden otomobile, motosikletten uçak motorlarına kadar teknolojik değişimlerin anlatıldığı BMW Müzesi ise gencinden yaşlısına herkese hitap ediyor.

Almanya gezinizi, Münih'e bir tren mesafesinde bulunan Günzburg kasabasına; yani Legoland'in merkezine uğramadan bitirmek olmaz! Çocuklar için unutulmaz bir deneyim olan Legoland, dev lego parçalarından oluşan büyük oyun alanları, Avrupa'nın en güzel şehirlerinden ve yapılarından oluşan Miniland'i, macera alanları, outlet mağazaları ve konaklama tesisleri ile yetişkinlere de hitap ediyor. Özlellikle aile seyahatlerinin vazgeçilmez adresi olan bu dev eğlence merkezine Legoland turu düzenleyerek keyif dolu bir yolculuğa çıkabilirsiniz. Almanya'ya dair gezebileceğiniz, tadabileceğiniz, keşfedebileceğiniz daha birçok yenilik için Almanya turlarına davetlisiniz!